Pierwsze KRYPTODZIEŁO sztuki trafi na aukcję. To hologram z wyświetlaczem

Pierwsze KRYPTODZIEŁO sztuki trafi na aukcję. To hologram z wyświetlaczem

Pierwsze KRYPTODZIEŁO sztuki trafi na aukcję. To hologram z wyświetlaczem
Marcin Watemborski
09.03.2021 12:11, aktualizacja: 26.07.2022 14:31

O ile nazwa "kryptowaluta" nikogo już nie dziwi, a informacja o możliwości kupienia tokena do posta na Twitterze to standard, to handel wirtualnymi dziełami sztuki jest nowością. Dotychczas nie zdarzyło się, by ktoś sprzedawał token do hologramu. Czas to zmienić!

11 marca 2021 roku odbędzie się aukcja internetowa za pośrednictwem portalu Zora, na której zostanie wystawione dzieło sztuki stworzone przez zespół Panther Modern oraz Reggiego Wattsa. Jest ono połączeniem fonii oraz wizji. Problem polega na tym, że nie jest to film 2D ani 3D, a hologram.

Wspomniane krypto-dzieło sztuki zostało nazwane "NieZgodność Bytu" (ang. "The NonCompliance of Being"). Hologram jest promowany przez firmę Looking Glass Factory, która wzięła sobie za punkt honoru stworzenie odpowiedniego wyświetlacza, który umożliwi oglądanie dzieła tak, jak zakłada jego koncept – z każdej strony.

Cyfrowa ramka Looking Glass Factory pozwoli nie tylko na oglądani dzieła, ale również wysłuchanie muzyki będącej jego nieodłączną częścią. To wejście sztuki na kompletnie nowy poziom, dzięki któremu cyfrowy artyści będą mogli się wykazać, a ich praca zostanie doceniona. I to dosłownie, bo mówimy tu o realnych pieniądzach i odpowiedniej ekspozycji.

Rynek kryptosztuki zaczyna się powoli rozwijać. Organizowanie aukcji i odpowiednia forma sprzedaży sprawiają, że cyfrowe dzieła zabierają fizycznego wyrazu, co jest bardzo znaczącą zmianą. Nie chodzi tylko o plik na dysku twardym komputera, ale o jego prezentację. Znawcy ostrzegają jednak, że inwestycja w nową formę wyrazu jest obecnie dość ryzykowna i nie wiadomo, co stanie się z wartością kryptosztuki, gdy ekscytacja nią minie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)