Pierwsze zdjęcie z 64 Mpix matrycy Samsunga robi wrażenie

Pierwsze zdjęcie z 64 Mpix matrycy Samsunga robi wrażenie
Źródło zdjęć: © © Ice Universe
Justyna Kocur-Czarny

25.06.2019 11:12, aktual.: 26.07.2022 15:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdjęcie wykonane przy użyciu najnowszej matrycy Samsunga ma rozdzielczość 9216 x 6912 pikseli, apliki ważą 16 MB. Zakupem ISOCELL Bright GW1 są zainteresowane firmy Realme oraz Redmi.

Niedawno Samsung zaprezentował nową matrycę o rekordowej rozdzielczości, a już możemy zobaczyć jej możliwości. Na Twitterze opublikowano pierwsze zdjęcie wykonane z użyciem najnowszej technologii. Niezwykle ostre, z dużym odwzorowaniem detali i prawie niezauważalnym szumem (widocznym dopiero przy dużym powiększeniu), zdjęcie wzbudza apetyt fanów fotografii mobilnej. W całym kadrze szczegóły są bardzo dobrze zachowane, a nasycenie kolorów także nie wzbudza zastrzeżeń.

To, co wyróżnia ISOCELL Bright GW1, to piksele o wielkości 0,8 mikrometra, które są połączone w blokach 2x2 (to tak, jakby w miejsce jednego piksela umieścić cztery). Pozwala to na wykonanie smartfonem wysokiej jakości zdjęcia nawet w bardzo kiepskich warunkach oświetleniowych. W jasnych miejscach stosowany jest algorytm, który pozwoli na uzyskanie najwyższej rozdzielczości - takiej, jak na zaprezentowanym zdjęciu.

GW1 jest wyposażony w system podwójnej konwersji (ang. Dual Conversion Gain), która przekształca światło padające na matrycę w sygnał elektryczny adekwatnie do warunków oświetleniowych. To pozwala na optymalizację ilości padającego światła, zwłaszcza w jasnym otoczeniu. W praktyce oznacza to, że system zrekonstruuje obraz na podstawie dostarczonych mu informacji.

Ice Universe, który ujawnił zdjęcie, twierdzi, że matryce będą dostępne nie tylko w telefonach Samsunga. Krajobraz został wykonany urządzeniem Realme (nie będącym jeszcze w użyciu). ISOCELL Bright GW1 ma być także zainteresowane Redmi. Czekamy, aż któryś z graczy wejdzie na rynek z tą innowacją. Chętnych, aby skonfrontować oczekiwania z rzeczywistością na pewno nie zabraknie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)