Pinhole Pro - obiektyw otworkowy ze zmienną średnicą otworka

Pinhole Pro
Pinhole Pro
Marcin Falana

02.06.2017 12:02, aktual.: 26.07.2022 18:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pinhole Pro to obiektyw otworkowy, który pozwala na zmianę średnicy otworka i pozwala na podgląd fotografowanej sceny i filmowanie.

Fotografia otworkowa pozwala na fotografowanie bez użycia optyki. Zazwyczaj są to rozwiązania typu Zrób-to-sam. Jednak na rynku pojawiają się także obiektywy dedykowane do fotografii otworkowej. Obrazy nie są tak ostre jak ze standardowych szkieł, ale przy odrobinie samozaparcia i warsztatu można uzyskać bardzo ciekawe efekty i pobawić się tym rodzajem fotografii.

Pinhole Pro
Pinhole Pro

Jednym z nich jest Pinhole Pro, który jako nowinkę oferuje możliwość zmiany średnicy otworu w zakresie od 0,1 do 0,8 mm, podobnie jak dzieje się to z przysłoną. Na największym otworku możemy nawet podejrzeć scenę w trybie Live View oraz filmować. Przykład filmiku nakręconego techniką otworkową możecie obejrzeć poniżej.

Pinhole Pro oferuje ogniskową 50 mm. Tubus jest wykonany z anodyzowanego aluminium, a średnica filtra 58 mm, w zestawie znajdziemy filtr UV.

Pinhole Pro
Pinhole Pro

Obiektyw otworkowy Pinhole Pro będzie dostępny ze wszystkimi bardziej popularnymi mocowaniami do lustrzanek i bezlusterkowców: Canon EOS/EF, Nikon F, Sony A, Sony E, Fuji X, Mikro 4/3, Pentax K. Możecie go zamówić w ofercie promocyjnej na platformie Kickstarter w cenie około 200 zł.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)