Pixelmator Photo na iPada otrzymał potężne narzędzie sztucznej inteligencji

Pixelmator Photo na iPada otrzymał potężne narzędzie sztucznej inteligencji

Pixelmator Photo na iPada otrzymał potężne narzędzie sztucznej inteligencji
Marcin Watemborski
22.09.2020 07:53, aktualizacja: 22.09.2020 09:53

Producenci oprogramowania zdecydowanie idą w kierunku fotografii obliczeniowej. Najpierw pojawił się Luminar AI, później Adobe zapowiedziało swoje narzędzie do podmieniania nieba, a teraz Pixelmator Photo wchodzi do gry. Zapowiada się doskonale!

Pixelmator Photo 1.4 jest aplikacją fotograficzną na urządzenia mobilne. Wersja na iPada zyskała nową interesującą opcję – ML Super Resolution. Bazuje ona na algorytmach sztucznej inteligencji, by powiększać zdjęcia z niskiej rozdzielczości do wysokiej. Wyszkolona na bazie maszynowego uczenia funkcja wykorzystuje moc obliczeniową nowego procesora A14, by obrazy wyglądały naprawdę dobrze.

ML Super Resolution tworzy ponad 100-warstwową analizę obrazu, w której bierze pod uwagę krawędzie, wzory, tekstury, przejścia tonalne oraz kolory. Potem każda z warstw jest powiększana indywidualnie. Końcowy efekt jest scaleniem wszystkich procesów w jeden obraz. Twórcy aplikacji mówią, że takie działanie jest możliwe tylko na iPadzie ze względu na jego znaczną wydajność, oczywiście w kontekście fotografii mobilnej.

Oprócz nowego narzędzia, Pixelmator Photo 1.4 pozwala edytować obraz na dzielonym ekranie oraz wspiera gesty podwójnego dotknięcia Apple Pencil. Nie zabrakło też możliwości obróbki plików RAW. Pixelmator Photo jest dostępny w cenie niecałych 24 złotych na App Store i wymaga co najmniej iOS 11.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)