Pixelmator Pro rozłoży na warstwy portrety zrobione iPhonem

Pixelmator Pro rozłoży na warstwy portrety zrobione iPhonem
Anna Rymsza

14.02.2019 11:11, aktual.: 26.07.2022 15:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pixelmator Pro, bardzo popularny edytor grafiki rastrowej, wyrósł na solidnego konkurenta dla Photoshopa na komputery Apple. Ostatnia aktualizacja przynosi nowości, które na pewno ucieszą fotografujących iPhonem. Pixelmator Pro otworzy zdjęcia zrobione w trybie portretowym, wprowadzonym w systemie iOS 12, z maską głębi. Program oddzieli pierwszy i drugi plan zdjęcia na warstwy, które można edytować osobno.

Portrait Mask na desktopie

Na urządzenia mobilne wydanych zostało kilka aplikacji, które prawidłowo interpretują dane z maski trybu portretowego, jak na przykład Halide. Jednak na desktopie jest to rzadkość. Tym bardziej nowy Pixelmator Pro 1.3.1 zasługuje na to, by dać mu szansę. Portrety są dzielone w taki sposób, by można było nawet łatwo zamienić tło za modelem. Efekty są zazwyczaj bardzo dobre, choć wiele zależy od danych o głębi, zebranych przez iPhone'a.

Replace the Background in an iPhone Portrait Photo – Pixelmator Pro Tutorial

Pixelmator Pro w nowej wersji wprowadza także kilka przydatnych skrótów klawiszowych, ułatwiających pracę na warstwach. Nawiasy kwadratowe ("[" i "]") z klawiszem Option pozwalają nawigować po stosie warstw w górę i w dół, przecinek i kropka z Option nawigują do najwyższej i najniższej warstwy, ukośnikiem ("/") możemy zablokować aktywną warstwę. Option i strzałki duplikują aktywną warstwę i przesuwają ją o jeden piksel we wskazanym kierunku względem oryginału. Skrót Option + Shift + strzałka robi to samo, ale o 10 pikseli.

Pixelmator Pro wprowadza też nowe style obrazów, pozwalające szybko przekształcić obraz w komiksową ilustrację. Interfejs Pixelmatora będzie zapamiętywał rozmiar okna przy otwieraniu nowych dokumentów i domyślnie korzysta z kart. Na liście zmian znajdziemy też sporo drobnych poprawek.

Ceny i wersja próbna

Pixelmator Pro kosztuje jedynie 40 dolarów (189,99 zł) w wersji dla macOS, nieco uboższy Pixelmator zaś 30 dolarów (139,99 zł). Dostępna jest też aplikacja dla iPhone'a, kosztująca 5 dolarów, ale w niej nie znajdziemy możliwości zaawansowanej edycji portretów. Dzisiejsza aktualizacja jest dostępna za darmo dla wszystkich posiadaczy licencji na Pixelmatora.

Program Pixelmator Pro można przetestować przed kupnem.

Zobacz też: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)