Pixy to dron wielkości dłoni, którym zrobisz selfie z lotu ptaka

Pixy to dron wielkości dłoni, którym zrobisz selfie z lotu ptaka
Marcin Watemborski

29.04.2022 10:27, aktual.: 26.07.2022 13:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pixy to urocza nazwa malutkiego drona, który spokojnie mieści się w dłoni. W przeszłości widzieliśmy podobne konstrukcje, jednak nigdy nie były sprzężone bezpośrednio z platformą społecznościową. Tu jest inaczej. Zobaczcie, do czego zdolny jest Pixy.

Pixy, nawiązujące swoją nazwą do angielskiego "pixie" oznaczającego "wróżkę", to bardzo ciekawe rozwiązanie. W ekstremalnym skrócie to latający moduł fotograficzny, który przypadnie do gustu wszystkim podróżnikom korzystającym ze Snapchata.

Snap Inc. pokazało drona po wielu miesiącach domysłów i krążących w sieci plotek. Spodziewaliśmy się, że pojawi się coś podobnego prędzej czy później, ale nie tak szybko. Według producenta Pixy ma być doskonałym towarzyszem podróży, który przybliży użytkownikom perspektywę lotu ptaka.

Dron ma bez problemu startować z dłoni użytkownika i poruszać się w jeden z zaprogramowanych sposobów. Może on zawisnąć w miejscu, orbitować wokół operatora lub podążać za nim. Do obsługi Pixy nie jest potrzebny żaden kontroler ani ustawianie funkcji. Wystarczy go wziąć i zacząć zabawę.

Filmy nagrane prze Pixy są bezprzewodowo przesyłane do aplikacji Snapchat i zapisywane we wspomnieniach. Użytkownik później ma możliwość edycji materiałów i dodanie przeróżnych efektów. Snapchat nie jest jednak jedyną aplikacją, która pozwoli na publikowanie filmików czy zdjęć z drona – można je również udostępnić na innych platformach.

Obraz

Malutki dron waży zaledwie 101 gramów i na jednym ładowaniu pozwala na wykonanie do ośmiu krótkich lotów, które trwać mogą od 10 do 20 sekund. Bateria jest wymienialna, więc nie trzeba przy sobie nosić ładowarki. Dodatkowy akumulator kosztuje 20 dolarów, a podwójna ładowarka to koszt 50 dolarów. Rozdzielczość zdjęć to 12 Mpix, a sam dron może ich zrobić nawet 1000 lub nagrać do 100 filmów i zapisać je wewnętrznej pamięci wynoszącej 16 GB.

Pixy kosztuje 250 dolarów i jest dostępny w USA oraz Francji.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)