Płatki śniegu w kojącym nerwy filmiku. Usiądź i odpocznij

Płatki śniegu w kojącym nerwy filmiku. Usiądź i odpocznij
Marcin Watemborski

12.02.2021 18:24, aktual.: 12.02.2021 19:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Filmy poklatkowe zawsze robią wrażenie. Tym bardziej, jeśli są pełne spokoju i wzbogacone o nastrojową muzykę. Płatki śniegu w odwróconym timelapsie autorstwa Jensa zdecydowanie uspokoją skołatane nerwy.

Jens z kanału Another Perspective opublikował film poklatkowy, który ukazuje roztapiające się pojedyncze płatki śniegu. Fotograf odwrócił kolejność klatek, dzięki czemu wygląda, jakby śnieg na filmie się formował. Mimo tego, że to zjawisko jest dość normalne, to mało kto z nas widział je tak dokładnie – przecież nie mamy szkieł powiększających w oczach.

Artysta wykorzystał do realizacji korpusy Sony A6300 oraz Sony A7R IV z obiektywami Sony FE 90 mm f/2.8 Macro G OSS oraz Laowa 60 mm f/2.8 Ultra Macro 2:1. Wysoka rozdzielczość pojedynczych zdjęć pozwoliła uzyskać płynną symulację ruchu kamery oraz bogatą szczegółowość.

Melting Snowflakes in Reverse | Snowflake Photography

Jeśli powyższy filmik przypadł wam do gustu, odwiedźcie Jensa na jego Instagramie, gdzie możecie poddać się kontemplacji płatków śniegu. Mimo tego, że to tak powszechna forma wody, to potrafi niebywale zachwycić. Wiedzieliście, że płatki śniegu mają różne kształty? Teraz możecie im się przyjrzeć bardzo dokładnie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)