59 filmów poklatkowych, jako podróż przez amerykańskie parki narodowe

Bracia Will i Jim Pattiz podjęli się misji uwiecznienia piękna amerykańskich parków narodowych. W założeniu ma powstać 59 filmów i fimów poklatkowych pokazujących piękno krajobrazów Ameryki.

59 filmów poklatkowych, jako podróż przez amerykańskie parki narodowe
Źródło zdjęć: © © Will i Jim Pattiz / [www.morethanjustparks.com](https://www.morethanjustparks.com/)
Marcin Watemborski

Celem projektu „More Than Just Parks" jest zachęcenie ludzi do eksplorowania oraz dbania o parki. Realizacja tego przedsięwzięcia jest również świetną okazją dla braci do poznania dziedzictwa krajobrazowego regionu, w którym mieszkają.

Najnowszym filmem stworzonym przez braci jest podróż po parku Acadia podczas jesieni, gdy liście zmieniają kolor, a klify i wzgórza nabierają niepowtarzalnego charakteru.

Will Pattiz:

Projekt zmienił nasze życia. Od czasu rozpoczęcia realizowania filmów obaj staramy się zwiedzać jak najwięcej miejsc. Rok temu zdecydowaliśmy się połączyć naszą pasję związaną z mediami oraz miłość do natury i tak narodziło się MTJP. Nasze parki narodowe są jednymi z najbardziej wyjątkowych miejsc na Ziemi i dlatego postanowiliśmy poświęcić im czas i stworzyć indywidualną historię o każdym z nich.

Przy realizacji każdego z filmów Will i Jim starają się nie popaść w pułapkę przypadkowości i pracują według określonego schematu poznając przy tym historię, gatunki żyjące w każdym parku, ekosystem oraz charakterystyczne zakamarki każdego z miejsc.

Dużym problemem jest organizacja sprzętu. Bracia ograniczyli go do kamery Blackmagic, korpusu Canon EOS 5D Mark III oraz obiektywów: EF 70-700mm f/4 L IS I oraz EF 16-35mm f/2.8 II. Do stworzenia dynamicznych time lapse'ów używali slidera Stage One oraz głowicy Alpine Lab Radian. Wszystko było zapakowane do kilku plecaków. Sprzęt musiał dzielić miejsce z namiotami oraz innymi rzeczami niezbędnymi do górskich wędrówek.

Wyzwanie, którego podjęli się bracia Pattiz nie należy do łatwych, ani do tanich. Do każdej wyprawy muszą się odpowiednio przygotować ze względu na teren, który eksplorują. Nie łatwo na pewno będzie przetrwać w parku Kobuk Valley, który jest położony 40 kilometrów od Koła Podbiegunowego.

Finansowanie projektu pochodzi w częściowo z akcji crowdfoundingowych. Filmowcom udało nawiązać się współpracę z kilkoma sponsorami, którzy wspierają ich inicjatywę.

Will i Jim są otwarci na nawiązanie współpracy z fotografami krajobrazowymi z całego świata, więc jeśli chcecie możecie dać im znać na stronie programu Park Photographers.

Więcej możecie dowiedzieć się na stronie projektu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)