Podróżuj w czasie ze Street View. Teraz także na smartfonach

Podróżuj w czasie ze Street View. Teraz także na smartfonach

Podróżuj w czasie ze Street View. Teraz także na smartfonach
Źródło zdjęć: © Google
Konrad Siwik
26.05.2022 15:25, aktualizacja: 26.07.2022 13:17

Google, aby uczcić 15. urodziny usługi Street View, udostępniło swoje historyczne zdjęcia w wersji mobilnej. Teraz funkcja pozwalająca na zajrzenie do przeszłości działa na smartfonach zarówno z systemem Android, jak i iOS.

Usługa Google Street View została uruchomiona 15 lat temu i w tym czasie zgromadziła ponad 220 miliardów zdjęć w ponad 100 krajach i terytoriach. Chociaż pojęcie "ulicy" często oznacza drogi, a więc kamery zamontowane w samochodach, Google Street View wykracza daleko poza utarte szlaki, aby dostarczać zdjęcia i widoki miejsc, do których można dotrzeć tylko pieszo.

"Street View to przede wszystkim uchwycenie zmieniającego się świata, a także doskonały sposób na wspominanie przeszłości" – podaje Google w komunikacie, dotyczącym wprowadzenia usługi na smartfonach. "Od dziś w systemach Android i iOS na całym świecie można łatwiej niż kiedykolwiek cofnąć się w czasie za pomocą telefonu" – wskazuje gigant.

Celebrate 15 years of exploring on Street View

Użytkownicy smartfonów mogą już przeglądać historyczne zdjęcia z usługi Google Street View dotyczące lokalizacji, którą aktualnie oglądają, stukając ekran w trybie Street View, a następnie wybierając opcję "zobacz więcej dat". Wówczas będą mogli zobaczyć wszystkie historyczne zdjęcia tej lokalizacji z usługi Street View, potencjalnie sięgające aż do 2007 r., jeśli kamera Street View była tam obecna.

"Przeglądaj każde ze zdjęć, aby zobaczyć cyfrową kapsułę czasu, która pokazuje, jak zmieniło się dane miejsce – na przykład jak Vessel w nowojorskim Hudson Yards wyrósł od podstaw" – zachęca Google. Firma jest w trakcie wprowadzania nowej funkcji, więc niektórzy użytkownicy mogą być zmuszeni poczekać, zanim uzyskają do nich dostęp.

Konrad Siwik, dziennikarz Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)