Podstawy fotografii po angielsku, ale w Polsce

Fot. Ctwirler12 / Flickr
Fot. Ctwirler12 / Flickr
Krzysztof Basel

16.02.2011 15:23, aktual.: 01.08.2022 14:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na rynku mamy mnóstwo kursów fotografii dla każdego. Ale czy słyszeliście o kursach dla obcokrajowców? Zajęcia w języku angielskim oferuje Warszawska Szkoła Fotografii.

Na rynku mamy mnóstwo kursów fotografii dla każdego. Ale czy słyszeliście o kursach dla obcokrajowców? Zajęcia w języku angielskim oferuje Warszawska Szkoła Fotografii.

Kurs jest przewidziany dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią oraz dla fotografów średnio zaawansowanych. Zajęcia pomogą im ugruntować zdobytą już wiedzę i dalej się rozwijać. Zajęcia będą prowadzone w kilkuosobowych grupach, wyodrębnionych na podstawie umiejętności uczniów.

Plan kursu obejmuje sześćdziesiąt godzin zajęć teoretycznych jak i praktycznych, które odbywać się będą w poniedziałki i wtorki w godzinach wieczornych oraz w weekendy. Zajęcia rozpocznie uznany na całym świecie fotograf humanistyczny dr hab. Marian Schmidt – dyrektor Warszawskiej Szkoły Fotografii. Wykładowca wprowadzi słuchaczy w tajemnice m.in. fotografii ekspresyjnej, która pozwoli nauczyć się jak wyrażać siebie poprzez fotografię. Ponadto zaprezentuje zagadnienia z obszaru kompozycji oraz wybranych technik fotograficznych: krajobrazu czy fotografii portretowej. Fotograf zwróci również uwagę, na najczęstsze błędy popełniane podczas fotografowania.

Wykładowcami angielskojęzycznego kursu w WSFoto będą Paweł Klesyk, Karol Bagiński oraz Maciej Szal. Fotografowie opowiedzą m. in. o możliwościach oraz funkcjach aparatów fotograficznych analogowych i cyfrowych oraz ich odpowiednim wykorzystaniu w różnych warunkach. Jak na podstawowy kurs przystało nie zabraknie też nauki podstaw cyfrowej obróbki obrazu, możliwości przechowywania oraz tworzenia bibliotek fotografii, przygotowania plików do druku, a także techniki samego drukowania zdjęć i tworzenia portfolio. Wykładowcy zwrócą też uwagę na znaczenie oraz użycie światła naturalnego i sztucznego w fotografii. W ramach kursu przewidziane są zajęcia w plenerze w małych grupach.

Kurs prowadzony w języku angielskim rusza już 7 marca. Więcej informacji znajdziecie na www.wsfoto.art.pl/english.

Źródło: WSFoto

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)