Pokaz dronów w Korei Południowej przypomniał o noszeniu maseczek i myciu rąk

Pokaz dronów w Korei Południowej.
Pokaz dronów w Korei Południowej.
Źródło zdjęć: © instagram.com/bbcnews
Mateusz Czerniak

07.07.2020 18:49, aktual.: 26.07.2022 14:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo że Korea Południowa dobrze poradziła sobie w walce z pandemią COVID-19 to eksperci ostrzegają tam przed drugą falą epidemii. Dlatego właśnie wpadł na pomysł niezwykłego sposobu przypomnienia obywatelom o konieczności stosowania środków zapobiegawczych. Ideę tą uchwycono na pięknych zdjęciach.

W Seulu w piątek 6 lipca odbył się 10-minutowy pokaz dronów. Użyto w nim 300 takich maszyn. Widowisko zostało zorganizowane przez Ministerstwo Gruntów, Infrastruktury i Transportu, a jego intencją było podziękowanie pracownikom służby zdrowia.

Pokaz polepszający morale

Show rozpoczęło się od przekazów przypominających obywatelom o noszeniu masek, myciu rąk i przestrzeganiu zasad dystansu społecznego, a później nastąpiło okazanie wdzięczności lekarzom, pielęgniarkom i innemu personelowi medycznemu.

Na koniec spektaklu drony stworzyły zarys Półwyspu Koreańskiego z nałożoną na niego wiadomością: "Rozchmurz się, Republiko Korei."

Ten niezwykły sposób zwiększenia morale społeczeństwa, może mieć związek z doniesieniami, że kraj zmaga się z nierealizowaniem przez obywateli zasad prewencji – dla przykładu noszenie masek jest trudnym zadaniem w wyjątkowo gorące lato w stolicy Korei.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)