Pokaż kadr ze swojego miasta i wygraj aparat Fujifilm XQ‑1!

Pokaż kadr ze swojego miasta i wygraj aparat Fujifilm XQ-1!
Redakcja Fotoblogia.pl

29.11.2013 14:23, aktual.: 26.07.2022 20:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każde miasto, miasteczko czy wieś ma swój niepowtarzalny klimat, ciekawych mieszkańców oraz niezwykłe i śmieszne historie. Pokażcie je na swoich fotografiach, wyślijcie je do nas, a autor najlepszego zdjęcia otrzyma aparat Fujifilm XQ-1 o wartości 1699 zł.

Zasady konkursu

Wraz z firmą Fujifilm przygotowaliśmy dla Was konkurs fotograficzny pod hasłem „Jeden kadr z mojego miasta”. Chcemy Was zmotywować do fotograficznego ćwiczenia. Pokażcie nam swoje miasta, miasteczka i wsie. Wyjdźcie na ulice i uchwyćcie ciekawych ludzi, niezwykłe miejsca, piękne krajobrazy.

Aby wziąć udział w naszym konkursie, wystarczy kliknąć przycisk „Lubię to“ na profilu Fotoblogia.pl na Facebooku, podać swój adres e-mail i dodać swoje zdjęcie/zdjęcia do galerii konkursowej. Podczas trwania konkursu jeden uczestnik może zgłosić dowolną liczbę prac. Zwycięzcą zostanie uczestnik, którego zdjęcie zostanie wybrane przez jury złożone z redaktorów Fotoblogia.pl.

W konkursie mogą̨brać udział fotografie wykonane dowolną techniką, delikatnie zmodyfikowane w programie do obróbki, np. Adobe Photoshop.

Dopuszczalny zakres obróbki prac konkursowych:

  • kadrowanie, wyostrzenia, zmiana nasycenia barw oraz kontrastu, winieta, konwersja do czerni i bieli, sepia.

Zabrania się:

  • techniki HDR, fotomontażu, dodawania podpisów, dodawania filtrów efektowych, używania narzędzi korekcji (stempel, pędzel korygujący itp.)

Pełny regulamin jest dostępny do pobrania TUTAJ.

Czas trwania konkursu

29 listopada – 13 grudnia 2013 r.

Nagroda

Autor najlepszego zdjęcia otrzyma aparat fotograficzny Fujifilm XQ1 o wartości 1699 zł.

Aparat ma kieszonkowe wymiary (100 x 59 x 33 mm) i piórkową wagę (206 g). Wyróżnia go nowo opracowany jasny obiektyw f/1.8 z 4-krotnym zoomem i stabilizacją optyczną obrazu oraz matryca 12 Mpix 2/3” X-Trans CMOS II i procesor EXR II, które zastosowano wcześniej w modelu Fujifilm X20. Ten duet umożliwia uzyskanie czułości w zakresie ISO 100-12800.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Fujifilm XQ1 jest wyposażony w bardzo szybki moduł AF, który ustawia ostrość nawet w 0,06 s, a czas opóźnienia migawki wynosi tylko 0,015 s. Warto też zwrócić uwagę na tryb zdjęć seryjnych do 12 kl./s, funkcję focus peaking czy nagrywanie filmów Full HD (1920 x 1080 px, 60p/30p.). Z tyłu znajduje się 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 920 tys. punktów, którego kąt dobrego widzenia w poziomie i w pionie wynosi do 85°.

W wyższej klasie aparatów standardem jest już Wi-Fi, którego nie zabrakło również w tym eleganckim maluchu. Jest też pięć trybów symulacji filmu światłoczułego (Velvia, ASTIA, PROVIA, Sepia oraz Monochromatyczny) oraz osiem zaawansowanych efektów filtra.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)