Pokaz specjalny filmu "Nowojorska ulica w obiektywie" w Krakowie

Pokaz specjalny filmu "Nowojorska ulica w obiektywie" w Krakowie

Cheryl Dunn
Cheryl Dunn
Krzysztof Basel
11.12.2013 10:39, aktualizacja: 26.07.2022 20:06

Film "Nowojorska ulica w obiektywie" ("Everybody Street") był już pokazywany w Warszawie, o czym pisałem miesiąc temu. W wielu komentarzach czytelnicy prosili o podobne projekcje w innych miastach Polski. No i się doczekali!

Obraz

Na projekcję dokumentu "Nowojorska ulica w obiektywie" ("Everybody Street") połączonego z promocją boxu DVD Oblicza fotografii zaprasza Kino Pod Baranami w Krakowie. Pokaz poprzedzi krótka prelekcja jednego z wykładowców krakowskiej Akademii Fotografii.

O filmie pisaliśmy już miesiąc temu. Cheryl Dunn, znana fotografka uwieczniająca nowojorskie ulice, zapytała o pasje, inspiracje i metody pracy gwiazdy nowojorskiej fotografii ulicznej. Przed jej kamerą swoje historie opowiadają Bruce Davidson, Elliot Erwitt, Rebecca Lepkoff, Jill Freedman, Mary Ellen Mark, Jeff Mermelstein i Martha Cooper.

Na przygotowanie filmu "Nowojorska ulica w obiektywie" ("Everybody Street") Cheryl Dunn poświęciła trzy lata. Co ciekawe, film początkowo miał być uzupełnieniem zorganizowanej przez nowojorskie Seaport Museum retrospektywy Alfreda Stieglitza, jednego z największych i najbardziej znanych fotografów ulicznych. Film zrecenzował Wojciech Gadomski, który w tak go komplementuje:

Wojciech Gadomski:

Wypowiedzi mistrzów są fantastycznie dopełnione ich zdjęciami i filmowymi migawkami z miasta. Reżyserka, która czasem towarzyszy fotografom w pracy, uważnie rejestruje każdy ich ruch. Właśnie ruch! To on jest kolejnym bohaterem dokumentu tuż po artystach i mieście. Pędzące samochody, śpieszący się ludzie, gesty, zrywy, fale tłumu i wyćwiczone manewry fotografów - taniec w rytm niesłyszalnej muzyki. Mógłbym tak pisać i pisać. Najbardziej po filmie chciało mi się fotografować. Daję mu 10 na 10 punktów. Projekcja tego dzieła to dla miłośnika fotografii (i nie tylko) najlepiej spędzone półtorej godziny.

Pokaz specjalny filmu "Nowojorska ulica w obiektywie" ("Everybody Street") połączona z promocją boxu DVD Oblicza fotografii

13 grudnia 2013 r. (piątek)

godz. 18:45

KINO POD BARANAMI

Rynek Główny 27, Kraków

(12) 423 07 68

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)