Polaroid Z340 - aparat, kamera i... drukarka

Polaroid Z340
Polaroid Z340
Piotr Dopart

22.02.2012 10:00, aktual.: 22.02.2012 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy marzyło Wam się połączenie aparatu, kamery wideo, drukarki fotograficznej i designu przypominającego faks? W takim razie nie musicie dłużej czekać - oto Polaroid Z340.

Czy marzyło Wam się połączenie aparatu, kamery wideo, drukarki fotograficznej i designu przypominającego faks? W takim razie nie musicie dłużej czekać - oto Polaroid Z340.

Model Z340 to kontynuator analogowej tradycji oferowania odbitki zdjęcia już w chwilę po jego wykonaniu, jednak zastosowana w nim technologia jest zdecydowanie nowoczesna. Obraz rejestrowany jest przez 14-megapikselowy sensor CCD formatu 4:3 i wysyłany na kartę SD(HC) lub do wbudowanej pamięci (niestety, tylko 30 MB). Stamtąd można (choć nie trzeba) wydrukować go na specjalnym papierze fotograficznym, używając wbudowanej w korpus drukarki termicznej. Według zapewnień producenta druk trwa niecałą minutę.

Polaroid Z340
Polaroid Z340

Polaroid Z340 pozwala na podstawową obróbkę zdjęć przed wydrukiem, oferując m.in. zmianę kolorystyki, korekcję czerwonych oczu, kadrowanie, zmianę rozmiaru pliku, nadruk daty na zdjęciu, a także filtry fotograficzne czy dodawanie ramek do zdjęć (w tym autorskich, zaimportowanych przez użytkownika do oprogramowania aparatu). Do zestawu dołączone jest także oprogramowanie graficzne, w tym pełna wersja ArcSoft MediaImpression do obróbki i zarządzania multimediami. Przeglądanie i edytowanie fotografii możliwe jest dzięki wbudowanemu, uchylnemu wyświetlaczowi o przekątnej 2,7".

Nowy Polaroid pozwala również na nagrywanie filmów w jakości HD (1280 x 720) z dźwiękiem. Format ścieżki audio to WAV, zaś samo wideo rejestrowane jest jako standardowe AVI (Motion JPEG).

Polaroid Z340
Polaroid Z340

Użytkownicy nowego aparatu raczej nie przywitają z entuzjazmem wbudowanego obiektywu o stałej ogniskowej 7,5 mm i jasności f/3,25. Jedyny oferowany zoom to cyfrowy o mnożniku 5x. Ostrzenie możliwe jest w trybie normalnym (od 80 cm do nieskończoności) lub makro (10-100 cm).

Rozmiar zdjęcia drukowanego przez aparat to 3 x 4" (7,62 x 10,08 cm), a zastosowana technologia to termiczny druk bezatramentowy na papierze ZINK Zero Ink. Za pojawianie się obrazu odpowiadają specjalne kryształy barwne (C, M i Y) na zadrukowywanej powierzchni, które nabierają koloru na skutek działania wysokiej temperatury. Tak uzyskane wydruki mają być odporne na rozmazanie, wodę, sól, światło słoneczne, nie ma również konieczności stosowania wkładów drukarskich. W razie potrzeby Polaroid Z340 pozwala również na bezpośrednie podłączenie drukarki zewnętrznej.

Papier ZINK Zero Ink kompatybilny z Polaroid Z340
Papier ZINK Zero Ink kompatybilny z Polaroid Z340

Za zasilanie aparatu odpowiada akumulator Li-Poly (litowo-polimerowy) o pojemności 950 mAh, producent nie zdradza jednak, na jak długo wystarczy pojedyncze ładowanie.

Sugerowana cena detaliczna Polaroida Z340 to niecałe 1200 zł, a za 30 arkuszy papieru do aparatu trzeba będzie zapłacić 85 złotych. Aparat jest objęty 24-miesięczną gwarancją.

Polaroid Z340
Polaroid Z340

Źródło: Polaroid

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)