Portret i fotografia ekspresyjna z Marianem Schmidtem

Portret i fotografia ekspresyjna z Marianem Schmidtem

Portret i fotografia ekspresyjna z Marianem Schmidtem
Portret i fotografia ekspresyjna z Marianem Schmidtem
Krzysztof Basel
25.05.2010 12:28, aktualizacja: 01.08.2022 15:19

Rusza kolejna edycja ?Warsztatów mistrzowskich? w Warszawskiej Szkole Fotografii, które poprowadzi fotograf dr. hab. Marian Schmidt. Na początku czerwca znany fotograf opowie o tworzeniu portretów i fotografii ekspresyjnej.

Prezentujemy Wam informację prasową od organizatorów:

Pierwszy dzień warsztatów artysta rozpocznie wykładem, poświęconym tematyce formy i treści ?w obrazie fotograficznym, podstaw portretu i kompozycji oraz nawiązywania kontaktu z osobą po drugiej stronie obiektywu. Na zajęciach przybliżona zostanie także tematyka fotografii humanistycznej, a całość zilustrowana przykładami z historii malarstwa i fotografii (wśród nich: Vermeer, De La Tour, Munch, Sander, Cartier-Bresson, Avedon czy Sally Mann).

W sobotę i niedzielę odbędą się zajęcia praktyczne, obejmujące m.in. pracę z modelem według metod Stanisławskiego, Lee Strasberga z Actor?s Studio oraz Avedona. Uczestnicy pod czujnym okiem Mariana Schmidta będą robić zdjęcia aparatem cyfrowym, korzystając przy tym z cennych rad mistrza. Wszystkie prace zostaną wyświetlone na ekranie i wspólnie omówione. Ocena i poprawki portretów robionych przez słuchaczy, będą odbywały się również po zakończeniu każdej indywidualnej sesji. Materiały filmowe oraz zdjęcia z poprzedniej edycji warsztatów, znajdują się na stronie WSFoto.

Obraz

Drugą edycję warsztatów pt. ?Portret i fotografia ekspresyjna? poprowadzi dr. hab. Marian Schmidt. Fotograf pracował m. in. dla nowojorskiej agencji fotograficznej ?Black Star? jako fotograf przemysłowy w rejonie Zatoki Perskiej. Był także członkiem agencji fotograficznej Rapho w Paryżu. Jest autorem albumu ?Hommes de science?, albumu fotograficznego ?Marian Schmidt? oraz albumu ?Niecodzienne rozmowy z ks. Janem Twardowskim?. Ma na swoim koncie ponad pięćdziesiąt prestiżowych wystaw fotograficznych m. in. w Nowym Jorku, Paryżu, Londynie, Tokio, Zurychu, Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie, a także w rodzinnym Żyrardowie. Wykładał m. in. w Łódzkiej Szkole Filmowej i poznańskiej ASP (Wydziały Fotografii). W 2002 r. uzyskał w PWSTiTV tytuł doktora habilitowanego w dyscyplinie artystycznej fotografia. Obecnie jest dyrektorem i wykładowcą Warszawskiej Szkoły Fotografii.

Udział w zajęciach kosztuje 650 zł. Zapisy na warsztaty odbywają się za pośrednictwem strony internetowej www.wsfoto.art.pl. Ilość miejsc jest ograniczona.

Termin: weekend 11 ? 12 - 13 czerwca 2010 r.

piątek od godz. 18.15 do 21.15

sobota od godz. 10.00 do 17.00

niedziela od godz. 10.00 do 17.00

Materiały zdjęciowe i filmowe z pierwszej edycji warsztatów pt. ?Portret i fotografia ekspresyjna? oraz szczegółowe informacje na temat ich drugiej edycji, znajdują się na stronie www.wsfoto.art.pl

Źródło: WS Foto

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)