Portret kryminalny Donalda Trumpa. Były prezydent USA stawił się w areszcie

Zdjęcie do kartoteki policyjnej Donalda Trumpa.
Zdjęcie do kartoteki policyjnej Donalda Trumpa.
Źródło zdjęć: © Biuro szeryfa hrabstwa Fulton
Marcin Watemborski

25.08.2023 15:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Były Prezydent USA Donald Trump pojawił się w areszcie hrabstwa Fulton w Atlancie (Georgia, USA). Jest to pierwszy prezydent USA, który załapał się na zdjęcie do kartoteki policyjnej. Nie jest to powód do dumy, ale zapewne chwila warta zapamiętania.

Trump ma za sobą trzy oskarżenia i dwa razy stał przed sądem. Do tego czasu jednak nie powstało żadne zdjęcie kryminalne polityka. Tym razem nie udało mu się uniknąć tego niechlubnego "zaszczytu". Szeryf hrabstwa Fulton Pat Labat powiedział wprost, że Trump będzie traktowany, jak każdy inny więzień i nie odpuści mu "zdjęcia pamiątkowego" do akt.

Byłemu prezydentowi USA postawiono łącznie 13 zarzutów, w tym gangsterswo. Jest to najpoważniejsza sprawa Trumpa dotychczas. Niespecjalnie sprzyja to jego przygotowaniom do kampanii wyborczej w przyszłym roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tymczasem Labat dotrzymuje słowa. Nie tylko Trump załapał się na zdjęcie, ale również były burmistrz Nowego Jorku Rudi Giuliani, dawna prawniczka polityka Jenna Ellis oraz były przewodniczący Republikanów z Georgii Sidney Powell. 18 współoskarżonych jest podejrzanych o spisek w wyborach prezydenckich z 2020 r.

Republikanie z całych Stanów Zjednoczonych są zdania, że "mug shot" Trumpa pojawi się w jego kampanii wyborczej. Polityk zrobił tam swoją popisową minę z charakterystyczną zmarszczką.

Po zrobieniu zdjęcia i wpłacaniu kaucji w wysokości 200 tys. dolarów były prezydent USA został zwolniony z aresztu. Rozpoczęcie procesu jest planowane na 5 września 2023 r.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)