Fotograf pokazał mieszkańców Kirgistanu na poruszających portretach

Fotograf pokazał mieszkańców Kirgistanu na poruszających portretach24.07.2017 12:31
Fotograf pokazał mieszkańców Kirgistanu na poruszających portretach
Źródło zdjęć: © © Omar Reda
Marcin Falana

Kirgistan to ukryty skarb Azji Środkowej, który nie jest jednak często odwiedzany przez turystów i fotografów. Omar Reda jest libańskim fotografem, który przybliża nam mieszkańców tego kraju, nomadów, którzy mimo ciężkiego, koczowniczego stylu życia mają pogodne spojrzenie pełne blasku.

Kirgistan to nieduże państwo w Azji Środkowej zamieszkane przez niecałe 6 milionów ludzi. Graniczy z Chinami, Kazachstanem, Tadżykistanem i Uzbekistanem. Jest to jedno z bardziej dostępnych państw tamtego regionu, o czym może świadczyć brak obowiązku wizowego, demokracja i wolny rynek.

Kirgistan uchodzi też za kraj bezpieczny dla turystów i dość dobrze skomunikowany. Jest też mekką miłośników gór.

Przeglądając zdjęcia Omara Redy z Kirgistanu, chce się tam pojechać, a po przeczytaniu jego opisu ludzi i krajobrazów wizyta w tym egzotycznym dla turystów kraju wydaje się nieodzowna. Autor porównuje tamtejsze krajobrazy do spacerowania po kultowym tle z Windowsa, a to dopiero początek pozytywnych wrażeń.

“Tak niebiańskie krajobrazy mogą być tajemnicą wesołości narodu kirgiskiego. Gdziekolwiek poszedłem, byłem witany szczęśliwym uśmiechem. Inną unikalną cechą twarzy Kirgizów są świecące, wyraziste oczy, które zachwycały mnie za każdym razem, gdy na nie patrzyłem. Pokazują niewinność i skromność tamtejszych ludzi.”

Zachęcamy do przejrzenia całego portfolio Omara, które pełne jest ciekawych zdjęć podróżniczych i portretów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)