Powstała mapa praw regulujących loty dronami

Powstała mapa praw regulujących loty dronami
Marcin Falana

21.09.2017 12:33, aktual.: 26.07.2022 18:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli podróżujecie po świece ze swoim dronem to warto zwrócić uwagę jakie prawo obowiązuje pod tym względem w kraju do którego się wybieracie.

Pomóc w tym może mapa stworzona przez blogera i podróżnika Anila Polata, która pozwala zorientować się jakie prawo obowiązuje w konkretnym kraju odnośnie latania dronami. Mapa korzysta z danych z oficjalnych stron i jest regularnie uaktualniana. Anil udostępnił także linki do formularzy i organizacji, które zajmują się pozwoleniami. Ponieważ prawo dotyczące dronów różni się nawet w konkretnych stanach w Stanach Zjednoczonych Anil uwględnił to także na swojej mapie.

Obraz

Znaczniki zostały podzielone pod względem kolorów, które oznaczają dostępność danego kraju na loty dronami:

  • [][b]Zielony[/b] - oznacza, że drony są zasadniczo dozwolone[][b]Żółty[/b] - używanie dronów jest ograniczone i może wymagać rejestracji[][b]Czerwony[/b] - importowanie i używanie dronów jest zabronione, albo bardzo utrudnione[][b]Szary[/b] - brak danych

Pełna mapa jest dostępna na Google Maps, poza tym Anil wypuścił też wersję mobilną z tymi samymi danymi, która działa zarówno na Androidzie jak i na iOS. My ze swojej strony polecamy poradnik Marcina Dobasa Jak latać dronem i nie pójść siedzieć.

Jak dowodzi Marcin, temat jest o wiele bardziej skomplikowany, niż mogłoby się wydawać z tej mapy. Warto zatem podchodzić do zawartych tam informacji z dużą rezerwą. Lepszą i pewniejszą alternatywą, w przypadku lotów w Polsce, jest aplikacja o nazwie Droneradar.eu. Występuje ona w dwóch wersjach: zwykłej i premium. Program jest również dostępny na urządzenia z systemem iOS. Dzięki appce, nasz tablet czy telefon, może rozpoznać, gdzie się znajdujemy, a następnie przeanalizować, czy w danej strefie można latać.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)