Poznajesz fotografa na zdjęciu? Teraz może dołączyć do kolekcji LEGO

Poznajesz fotografa na zdjęciu? Teraz może dołączyć do kolekcji LEGO

Znany fotograf krajobrazowy może doczekać się swojego zestawu klocków LEGO.
Znany fotograf krajobrazowy może doczekać się swojego zestawu klocków LEGO.
Źródło zdjęć: © Instagram
Marcin Watemborski
13.06.2023 11:27

O klockach LEGO można powiedzieć wiele, ale na pewno nikt nigdy z nich nie wyrasta. Bez względu na wiek to świetna zabawa. Zestawy kolekcjonerskie mogą być też niezła inwestycja. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, dołączy do nich ta postać. Poznajecie tego fotografa?

Niemal wszyscy, którzy wychowywali się w latach 90. i później, bawili się klockami LEGO. Pamiętamy, że zawsze, gdy skończyliśmy składanie jakiegoś zestawu, przychodził czas na następne, aż w końcu eksperymentowaliśmy sami. Na to nigdy nie jest się za starym.

Ludzie na całym świecie tworzą swoje zestawy z klocków LEGO. Jeden z nich przyciągnął naszą uwagę ostatnimi czasy. Mianowicie chodzi o bardzo znanego fotografa z aparatem i wiernym pojazdem. Wiecie, o kogo chodzi?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gdy mamy przed oczami figurkę fotografa w kraciastej koszuli, z kapeluszem na głowie i wężykiem spustowym w ręce, podłączonym do wielkoformatowego aparatu, od razu przychodzi nam na myśl jedna osoba. Jest nią Ansel Adams, ojciec zaawansowanej fotografii krajobrazowej oraz twórca systemu strefowego, ułatwiającego dobór ekspozycji.

Ansel Adams był jednym z najwybitniejszych fotografów krajobrazowych w historii USA. To jemu zawdzięczamy kolekcje zdjęć pokazującą parki narodowe Ameryki Północnej. Do dziś mało kto jest w stanie dorównać jego umiejętności realizowania odbitek na papierze. Ich rozpiętość tonalna była przepiękna, co w połączeniu z wprawnym okiem gwarantowało piorunujący efekt.

Co ciekawe, zestaw klockow poświęcony Anselowi Adamsowi jest wyposażony w malutkie wersje najbardziej znanych obrazów legendarnego fotografa. Oczywiście są to reprodukcje w stylu LEGO. Samochód ma odpowiadać jego pojazdowi Adamsa, którym poruszał się po Parku Narodowym Yosemite. Sam aparat wielkoformatowy również ma sporo detali. Cały zestaw jest naprawdę zjawiskowy.

Niestety na tę chwilę nie można go kupić. Po to, by został zrealizowany przez LEGO, musi zdobyć 10 tys. głosów na platformie dla projektantów. Obecnie ma ponad 7 tys. głosów. Jeśli chcielibyście dodać Ansela Adamsa z klocków LEGO do swojej kolekcji, możecie wesprzeć twórcę projektu Nicka Micheelsa na stronie internetowej zestawu.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)