Prawdziwa gwiazda zdjęcia rodzinnego. Przeleciała w idealnym momencie

Prawdziwa gwiazda zdjęcia rodzinnego. Przeleciała w idealnym momencie

Prawdziwa gwiazda zdjęcia rodzinnego. Przeleciała w idealnym momencie
Źródło zdjęć: © © Wil Cheung / [Instagram](https://www.instagram.com/wil_photography/)
Marcin Watemborski
10.03.2022 13:49, aktualizacja: 10.03.2022 14:49

Szanse na to, by zrobić zdjęcie rodzinne i przypadkowo ująć w tyle spadającą gwiazdę wydają się być wręcz zerowe. Jednak udało się to Wilowi Cheungowi, który wraz z grupą miłośników nocnego nieba odwiedził jeden z parków narodowych w Wielkiej Brytanii.

Park Narodowy Northumberland leży na północnym-wschodzie Anglii. To miejsc słynie m.in. z tego, że nocne niebo jest tam nad wyraz dobrze widoczne. Miłośnicy obserwowania gwiazd z całego świata odwiedzają je bardzo często. Tak też było w przypadki Wila Cheunga, którzy przewodził grupie obserwatorów na początku marca 2022 roku.

Cheung to fotograf specjalizujący się w fotografii krajobrazowej i uwielbia robienie zdjęć nocnego nieba. Wybranie na wycieczkę wspomnianego wyżej miejsca było świetnym pomysłem. Specjalista od zdjęć gwiazd wiedział bowiem, że jest ten obszar jest nie tylko parkiem narodowym, ale Międzynarodowym Parkiem Ciemnego Nieba.

Dla członków wyprawy Wil przygotował małą niespodziankę. Postanowił zrobić im zdjęcia na tle rozgwieżdżonego nieba. Nie spodziewał się jednak, że uda mu się ująć spadającą gwiazdę aż tak dobrze.

Steve i Louse wraz ze swoimi dziećmi Harrym oraz Rose musieli zastygnąć w bezruchu jak też wstrzymać oddech na lekko ponad 3 sekundy, bo tyle było potrzebne do zrobienia zdjęcia. Po tym, gdy obraz pojawił się na ekranie aparatu, na twarzy Cheunga zaznaczył się uśmiech. Udało się!

Do wykonania tego przepięknego rodzinnego zdjecia Wil Cheung wykorzystał korpus Canon EOS R5 z obiektywem Sigma 20 mm f/1.4 Art.

Więcej zdjęć Cheunga znajdziecie na jego Instgarmie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)