Prawdziwe Pokemony. Trudno uwierzyć, że niektóre naprawdę istnieją

Prawdziwe Pokemony. Trudno uwierzyć, że niektóre naprawdę istnieją

Zębacz pasisty to niezwykle dziwna ryba. Jest również nazywany "wilkiem morskim".
Zębacz pasisty to niezwykle dziwna ryba. Jest również nazywany "wilkiem morskim".
Źródło zdjęć: © Instagram
Marcin Watemborski
30.11.2022 13:52

Pamiętacie animacje z serii "Pokemon"? Na pewno każdy z was kojarzy przedziwne stworki, które miały swoje supermoce. Wiele z nich, zwłaszcza z początkowych odcinków, było inspirowane prawdziwymi zwierzętami. Rzućcie okiem na te wyjątkowe stworzenia, które mogły zainspirować twórców popularnego anime.

Matka Natura jest zachwycająca. Świat jest pełny przedziwnych zwierząt, które wyglądają jak żywcem wyjęte ze świata "Pokemon". Jest jednak dokładnie na odwrót. To wyimaginowane stworki były wzorowane na prawdziwych zwierzętach. Doskonałym dowodem tego są zdjęcia publikowane na Instagramie @strangest_wildlife.

Miłośnicy dzikiej przyrody zapewne znają mnóstwo z prezentowanych tu gatunków. Oczywiście nie mogło zabraknąć takich stworzeń jak: ulubienica Australijczyków quoka, wielkoucha jerboa, porośnięte mchem żółwie czy ptaki z przedziwnymi dziobami. Wszyscy pokazani przedstawiciele królestwa zwierząt są wyjątkowi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Te zdjęcia pokazują, że świat jest niezwykle różnorodny. Patrząc na niecodzienne zwierzęta, których istnienie nie przyszłoby nam na myśl, możemy być pewni, że natura skrywa przed nami mnóstwo tajemnic. Warto też wspomnieć o niezwykle interesujących zwierzętach morskich, które co chwilę wam prezentujemy.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)