Profoto Air Remote TTL‑F - wsparcie pomiaru TTL i HSS dla aparatów Fujifilm

Profoto Air Remote TTL-F
Profoto Air Remote TTL-F
Marcin Falana

12.09.2017 12:23, aktual.: 26.07.2022 18:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fujifilm doczekało się dedykowanej do swoich bezlustekowców wersji wyzwalacza Profoto Air Remote TTL-F, który pozwala cieszyć się pomiarem TTL i synchronizacją z krótkimi czasami migawki HSS przy pracy z lampami Profoto.

Bezlusterkowce Fujifilm są coraz częściej wybierane przez profesjonalistów, co dostrzegają także firmy zajmujące się profesjonalnym oświetleniem studyjnym. Jedną z nich jest Profoto - firma, która właśnie zaprezentowała wyzwalacz lamp błyskowych Air Remote TTL-F, opracowany we współpracy z Fujifilm. Taka ścisła współpraca wcale nie jest taka oczywista. Producenci zazwyczaj niechętnie udostępniają swoje protokoły dostępu. Niezależni producenci reporterskich lamp błyskowych jak np. Godox czy Cactus muszą sami rozpracować system producenta, żeby ich lampy w pełni współpracowały z korpusami.

Profoto Air Remote TTL-F
Profoto Air Remote TTL-F

System wyzwalania i komunikacji z lampami Profoto Air TTL został zaprezentowany w 2013 roku i był rzeczywiście rewolucyjny. Teraz także aparaty Fujifilm będą współpracować z lampami Profoto w trybie TTL i HSS.

Profoto Air Remote TTL-F
Profoto Air Remote TTL-F

Wyzwalacz montujemy na gorącej stopce aparatów Fujifilm i współpracuje z modelami lamp:

B1X, B1, B2, D2 oraz Pro-10. Profoto Air Remote TTL-F jest zasilany bateriami AAA na których działa do 30 godzin i oferuje zasięg około 300 m. Poza tym pozwala na pracę na ośmiu kanałach i może kontrolować trzy grupy lamp.

Nie znamy jeszcze oficjalnej ceny ale sądząc po cenach wyzwalaczy do Nikona, Canona i Sony będzie to około 419 dolarów, czyli około 1700 zł.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)