Śnieg, góry i lasy, czyli piękno Kanady w fascynującym timelapsie

Śnieg, góry i lasy, czyli piękno Kanady w fascynującym timelapsie

Śnieg, góry i lasy, czyli piękno Kanady w fascynującym timelapsie
Źródło zdjęć: © © Florian Nick
Marcin Falana
26.01.2018 13:06, aktualizacja: 26.01.2018 14:06

Niektóre filmiki poklatkowe po prostu warto oglądać na pełnym ekranie i w dużej rozdzielczości. Tak właśnie jest z "Alive", który przenosi nas w niesamowite krajobrazy Alberty i Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Nic tylko pakować walizki i lecieć na urlop!

Filmik stworzył niemiecki fotograf i filmowiec Florian Nick, który w tym celu przemierzył ponad 5500 km w sześć tygodni eksplorując rozległe tereny Alberty i Kolumbii Brytyjskiej. W czasie swojej podróży fotograf wykonał 54 000 zdjęć, dzięki którym możemy podziwiać piękno tych terenów.

Przygotowanie filmu do publikacji zajęło aż 9 miesięcy i trzeba przyznać, że widać ciężką pracę, która się jednak opłaciła. Florian świetnie opanował nie tylko technikę timelapse, ale także pory w jakich trzeba fotografować, widać, że bawi się światłem naturalnym, które w różny sposób oświetla te same elementy krajobrazu. Celem filmu jest uświadomienie jak piękna jest nasza planeta.

Obraz
© © Florian Nick
Robiąc ten projekt, chcę podnieść świadomość na temat naszej cudownej planety Ziemia. Dlatego musimy wziąć za nią odpowiedzialność - za miejsce, w którym żyjemy.
Obraz
© © Florian Nick

Do filmu Florian użył Sony A7S II z obiektywami Canon 16-35 mm f/4 i Rokinon 14 mm f/2.8. Do nocnych zdjęć wykorzystał Pentax-X 50 mm f/1.7 i 100 mm f/2.8. Za ruchy kamery odpowiada eMotimo Spectrum ST4 i ifootage Shark slider.

Obraz
© © Florian Nick
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)