Przeurocze zdjęcia parki nietypowych przyjaciół. Zebra i mały nosorożec są nierozłączni

Przeurocze zdjęcia parki nietypowych przyjaciół. Zebra i mały nosorożec są nierozłączni

Przeurocze zdjęcia parki nietypowych przyjaciół. Zebra i mały nosorożec są nierozłączni
Źródło zdjęć: © © Care For Wild / [Instagra](instagram.com/careforwild/)
Marcin Watemborski
13.04.2022 11:10, aktualizacja: 13.04.2022 13:10

Care For Wild to wyjątkowa organizacja zajmująca się ratowaniem i leczeniem nosorożców. Południowoafrykańskie stowarzyszenie udostępniło ostatnio zdjęcia, które roztopią lód na najbardziej zamarzniętym sercu. Poznajcie historię małego nosorożca oraz zebry, którzy są najlepszymi przyjaciółmi.

Cała historia zaczęła się w listopadzie 2021 roku. Wtedy właśnie pracownicy sanktuarium odnaleźli Modjadji, czyli młodą zebrę, w Parku Narodowym Krugera. Zwierzę szacunkowo miało około tygodnia. Kilka dni później, w grudniu, do zwierzyńca dołączyła malutka samica nosorożca – jeszcze z pępowiną. Daisy miała około dnia i wymagała bardzo intensywnej opieki.

Na zdjęciach udostępnionych przez Care For Wild zobaczymy Daisy z pieluszką i podwiązanymi uszami. Dobrze, że pracownicy sanktuarium ją odnaleźli, gdyż małe nosorożce są bardzo łatwym łupem dla kłusowników. Tutaj nawet fotopułapki nie pomagają.

W przeciągu kilku tygodni Modjadji i Daisy się zaprzyjaźnili. Na filmach i zdjęciach widać zwierzęta nie opuszczające się choćby na chwile. Wspólnie się bawią, jedzą i śpią. Według tego, co na Instagramie piszą pracownicy, zwierzęta czują się przy sobie bardzo komfortowo i bezpiecznie. Z resztą te obrazy mówią same za siebie.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)