Przyroda odradza się przez pandemię koronawirusa. Pokazują to liczne filmy i zdjęcia

Przyroda odradza się przez pandemię koronawirusa. Pokazują to liczne filmy i zdjęcia

Przyroda odradza się przez pandemię koronawirusa. Pokazują to liczne filmy i zdjęcia
Marcin Watemborski
26.04.2020 09:49, aktualizacja: 26.07.2022 14:55

Spokojnie, nie będzie nic na temat delfinów w Wenecji. Usiądźcie spokojnie i rzućcie okiem na to, co dzieje się na ulicach miast, gdy ludzie zwolnili swój tryb życia. O dziwo naprawdę na ulicach pojawiają się dzikie zwierzęta i nie tylko!

Mimo tego, że nie zobaczycie tu nagle pojawiających się wymarłych gatunków zwierząt, ani wspomnianych wcześniej delfinów, warto rzucić okiem na to, jak natura odpowiada na światowy ”lockdown” spowodowany pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Właściwie to logiczne, że jeśli ustaje ruch miejski, jest ciszej i spokojniej, to pojawią się dzikie zwierzęta.

Świetnym przykładem są dzikie kozy, które odwiedziły pewne walijskie miasteczko. Zainteresowały nawet burmistrza. Zwraca on uwagę na ciekawość zwierząt. Pewnie chciały rzucić okiem na nowe ”pastwisko”.

Wild goats take over deserted Welsh town during coronavirus lockdown

W Indiach natomiast nikogo nie dziwi widok małp na ulicach – przeważnie pojawiają się na chwilę i wracają do dziczy. Teraz jednak szaleją w miastach, biegając i skacząc. Pojawiły się również dzikie psy oraz stada krów!

Coronavirus: Monkeys, Dogs, Cows Roam India's Streets

Ciekawe jest też zachowanie zarządu akwarium z Chicago. W związku z zamknięciem obiektu dla odwiedzających, postanowiono wypuścić pingwiny, by mogły sobie trochę pochodzić poza wybiegiem.

Podobny los spotkał flamingi z akwarium w Teksasie.

Flamingos get special tour of Texas State Aquarium

W wielu innych miastach również zaobserwowano niespodziewane pojawienie się różnych zwierząt, których nikt by się tam nie spodziewał. O dziwo – są dość spokojne.

El recorrido de un puma en las calles de Santiago marcó segunda noche de toque de queda

Malabar Civet Walks On Kerala Road In Lockdown Time || లాక్‌డౌన్‌ : రోడ్డుపై అనుకోని

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)