Przyroda potrafi być zaskakująca. Wąż pożerał ptaka, a na nim siedziała jaszczurka

Przyroda potrafi być zaskakująca. Wąż pożerał ptaka, a na nim siedziała jaszczurka
Źródło zdjęć: © © Dzulfikri / Carter News via Forum
Marcin Watemborski

09.10.2021 12:22, aktual.: 09.10.2021 14:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W pierwszej chwili, gdy zobaczyliśmy to zdjęcie, zastanawialiśmy się, o co właściwie chodzi. Chwila uwagi i przeczytanie opisu rozwiały wątpliwości. Z daleka kadr wygląda jak obraz z produkcji o temacie fantasy, lecz tak nie jest. To dzika przyroda w najlepszym wydaniu.

Seria zdjęć dostarczona przez fotografa pracującego pod pseudonimem Dzulfikri ukazuje niezwykłą scenę. Zaczęło się dość standardowo – wąż polował na swoją ofiarę. Był nią niewielki ptak, którego jadowite zwierzę pochłonęło w całości. Zwieńczeniem sytuacji była jaszczurka, która usiadła na głowie węża.

Apogeum tego zdarzenia wygląda jak scena z filmu fantastycznego opowiadającego o jakichś tajemniczych stworzeniach – jaszczurka wygląda jakby ujeżdżała skrzydlatego smoko-węża. Jej pozycja wygląda jakby była pewnego rodzaju bohaterem – jest niewzruszona i patrzy w dal.

Obraz
© © Dzulfikri / Carter News via Forum

Teraz czas na najciekawsze. 49-letni fotograf wyznał, że tę przedziwną sytuację zaobserwował... we własnym ogrodzie! Dzalfikri mieszka w Indonezji, w mieście Cikarang, będącym jednym z najbardziej uprzemysłowionych miejsc prowincji Jawa Zachodnia. Aż strach pomyśleć, co dzieje się w tych bardziej dzikich miejscowościach.

Zdjęcie zostało zarejestrowane lustrzanką cyfrową Canon EOS 5D Mark IV z obiektywem Canon EF 100 mm f/2.8L Macro IS USM na przysłonie f/9, czułości ISO 1250 i przy czasie 1/80 s.

Obraz
© © Dzulfikri / Carter News via Forum
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)