Psy dryfujące w powietrzu. Zabawny projekt, który przełamuje rutynę

Psy dryfujące w powietrzu. Zabawny projekt, który przełamuje rutynę

Psy dryfujące w powietrzu. Zabawny projekt, który przełamuje rutynę
Źródło zdjęć: © © Ian Pettigrew / [Instagram](https://www.instagram.com/ianpett/)
Monika Homan
04.03.2019 14:24, aktualizacja: 05.03.2019 08:47

W galerii Iana Pettigrew'a znajdziecie raczej portrety ludzi, a jego projekty skupiają się na trudnych sprawach. Z "Dryfującymi psami" jest inaczej. Fotograf zapragnął stworzyć coś wesołego i po prostu to zrobił.

W swoich projektach, wielokrotnie nagradzany fotograf, Ian Pettigrew zwykle porusza poważne tematy. W jednym z nich skupił się na portretach osób z mukowiscydozą. Jego projekt zatytułowany "Floating Dogs" ("Dryfujące psy") wyróżnia się wśród innych. Kolorowe, zabawne zdjęcia psów unoszonych przez balony wypełnione helem sprawiają, że trudno się nie uśmiechnąć.

Na pomysł stworzenia takiej serii Ian wpadł po prostu, leżąc rano w łóżku. Jego poprzedni projekt, chociaż zawierał wspaniale historie i idee, był bardzo smutny. Tym razem, fotograf zapragnął stworzyć coś wesołego i surrealistycznego.

Wcześniej portretował czworonogi i ich właścicieli, ale były to zdjęcia głównie na zlecenie. Do swojej serii wybrał psy ponieważ mógł wybierać spośród szerokiego zakresu małych ras. Poza tym ich właściciele chętnie przyprowadzają je na zdjęcia.

Powodem, dla którego Ian wybiera małe rasy jest fakt, że sam, wraz z właścicielami podnosi je na solidnych uprzężach.

Największym wyzwaniem jest jednak postprodukcja. W Photoshopie artysta dobiera kolor, wielkość i liczbę balonów, które w efekcie końcowym "uniosą" pupila.

Ian próbował powtórzyć ten sam schemat zastępując psa kotem. Okazało się to katastrofą. Kot nie pozwolił mu się podnieść i wyślizgnął się z szelek. Udało mu się jednak z jaszczurką.

Ian uważa, że czasem warto wyjść ze swojej strefy komfortu i zrobić coś zupełnie innego niż dotychczas.

W końcu co złego może się wydarzyć? Zrobisz słabe zdjęcie? A kogo to obchodzi? Po prostu to zrób!

Taka odskocznia od codzienności pozwala ćwiczyć kreatywność i wyrwać się ze szponów codziennej rutyny.

[h4][url=https://tech.wp.pl/pioro-cyfrowe-czego-o-nim-nie-wiedziales-6352258234996353a]Pióro cyfrowe – czego o nim nie wiedziałeś?[/url][/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)