Publiczność wybrała ulubione zdjęcie w konkursie Wildlife Photographer of the Year

Publiczność wybrała ulubione zdjęcie w konkursie Wildlife Photographer of the Year

Publiczność wybrała ulubione zdjęcie w konkursie Wildlife Photographer of the Year
Źródło zdjęć: © © JoAnne McArthur
Marcin Watemborski
14.02.2018 14:09, aktualizacja: 14.02.2018 15:20

Wildlife Photographer of the Year to znany konkurs fotografii przyrodniczej. Fotografowie co roku ubiegają się o miano najlepszego w tej dziedzinie i prezentują bardzo wysoki poziom prac. W tym roku nie mogło być inaczej!

Do tegorocznej edycji Wildlife Photographer of the Year fotografowie z całego świata nadesłali prawie 50 tysięcy zdjęć. Najlepszego fotografa roku poznaliśmy już kilka miesięcy temu. Został nim Brent Stirton, który pokazał historię zbrodni na nosorożcach.

Dopiero teraz poznaliśmy jednak ulubieńca publiczności. Została nim Jo-Anne McArthur, która zaprezentowała pracę ”Pikin and Appolinaire”. Zdjęcie autorstwa kanadyjskiej fotografki opowiada o gorylu Pikinie, który został uratowany z rąk kłusowników dzięki organizacji Ape Action Africa. Appolinaire Ndohoudou, członek stowarzyszenia, trzyma małpę w swoich ramionach, a ta jest niezwykle spokojna. To piękny symbol walki o dobro dzikich zwierząt.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Oprócz tego jednego obrazu, publiczność wyróżniła jeszcze 4, których autorami są: Ray China, Luciano Candisani, Debra Rarside oraz Lakshitha Kurunarantha. Więcej zdjęć z tego konkursu znajdziecie w naszej galerii.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)