Publikacja w National Geographic, aparaty Nikona i prestiż

Startuje Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic
Startuje Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic
Krzysztof Basel

05.09.2011 11:03, aktual.: 01.08.2022 14:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Można już wysyłać zdjęcia na 7. edycję prestiżowego Wielkiego Konkursu National Geographic. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na łamach grudniowego wydania miesięcznika. Sponsorem konkursu jest firma Nikon oraz Epson, które ufundowała wyjątkowo interesujące nagrody, w tym lustrzanki Nikon D3X czy D7000.

Można już wysyłać zdjęcia na 7. edycję prestiżowego Wielkiego Konkursu National Geographic. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na łamach grudniowego wydania miesięcznika. Sponsorem konkursu jest firma Nikon oraz Epson, które ufundowała wyjątkowo interesujące nagrody, w tym lustrzanki Nikon D3X czy D7000.

7. edycja Wielkiego Konkursu National Geographic

Swoje prace do 7. edycji konkursu można składać w czterech kategoriach: Krajobarz, Ludzie, Zwierzęta, Fotoreportaż.  Zdjęcia będą przyjmowane do 31 października 2011 r. W każdej z nich można wysłać maksymalnie 5 zdjęć. Wyjątek stanowi kategoria Fotoreportaż, gdzie można zgłaszać od 3 do 6 fotografii. Pamiętajcie, że łącznie można wysłać maksymalnie 21 zdjęć. Fotografie można w tym roku nadysłać drogą elektroniczną, przez stronę www.national-geographic.pl.

Jury najpierw wybierze finalistów, a później przyzna nagrodę GRAND PRIX konkursu oraz 1. miejsce i wyróżnienia w każdej kategorii tematycznej. Swoją nagrodę przyzna też firma Nikon. Przewodniczącym jury jest Tomasz Tomaszewski, konsultanta generalnego polskiej edycji NG. W skład jury wchodzą:

  • Piotr Andrews - fotoreporter wojenny, nominowany do nagrody Pulitzera 1996 za zdjęcie masakry w Sarajewie. Autor licznych reportaży m.in. z wyborów w Afryce Południowej czy wojny w Zatoce Perskiej. Pracuje w Agencji Informacyjnej Reuters.
  • **Czarek Sokołowski **- fotoreporter, pracuje dla Associated Press. Międzynarodową sławę przyniosły mu zdjęcia ze stanu wojennego w Polsce. W kwietniu 1992 r. jako jedyny Polak, otrzymał Nagrodę Pulitzera (kategoria fotografii reporterskiej) za zdjęcia wykonane w Moskwie w czasie nieudanego puczu z 1991 r.
  • Grzegorz Leśniewski - jedyny Polak biorący udział w projekcie Wild Wonders of Europe, ukazującym dziedzictwo przyrodnicze Europy. Autor cyklu diaporam zatytułowanych „Przez Puszcze i Bagna”. W 2005 r. został odznaczony tytułem Fotografa Roku, przyznawanym przez Związek Polskich Fotografów
  • Filip Ćwik - fotoreporter tygodnika „Newsweek Polska. Kilkukrotny laureat Grand Press Photo. W 2011 r. jego reportaż „Narodowa Żałoba w Polsce” zdobył III miejsce w konkursie Word Press Photo.
  • **Martyna Wojciechowska - **redaktor naczelna National Geographic Polska, NG Traveler i Kaleidoscope. Dziennikarka i podróżniczka. Od 1998 r. związana z telewizją TVN, gdzie od 2009 r. realizuje cykl dokumentalny „Kobieta na krańcu świata”. Kobieta wielu pasji.WOJCIECH FRANUS: kierownik działu graficznego National Geographic Polska. Z zamiłowania specjalista od rewitalizacji fotografii historycznej. Dzięki jego staraniom powstała wystawa odnalezionych zdjęd Arkadego Fiedlera „Madagaskar 1937” i \Dywizjon 303.
  • Wiktor Sobolewski - juror z ramienia firmy Nikon. Od 1997 r. zaangazżowany we wprowadzanie pierwszych modeli aparatów cyfrowych na rynek Polski. Od kilkunastu lat pracuje dla marki NIKON. Twórca projektu www.fotoprawo.pl.

Nagrody

Pierwsze miejsca: aparat Nikon D7000 z obiektywem AF-S DX Nikkor 18-105 mm f/3,5-5,6G ED VR, urządzenie wielofunkcyjne Epson Stylus Photo PX720WD.Wyróżnienia: aparat kompaktowy Nikon COOLPIX P300, urządzenie wielofunkcyjne Epson Stylus SX425W.

Wyróżnienie Nikona: gadżety fotograficzne marki Nikon.

Jak widzicie, zarówno Grand Prix, jak i pierwsze miejsca są bardzo solidnie nagradzane. Dodatkowym wyróżnieniem dla nagrodzonych fotografów jest także publikacja zdjęć na łamach grudniowego wydania miesięcznika National Geographic Polska. Jest o co się starać!

Więcej informacji oraz regularmin znajdziecie na stronie www.wkf.national-geographic.pl.

Źródło: NG

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)