QNAP TS‑453BT3 – czterordzeniowy, czterozatokowy NAS z Thunderbolt 3 dla cyfrowych twórców

QNAP TS-453BT3 – czterordzeniowy, czterozatokowy NAS z Thunderbolt 3 dla cyfrowych twórców
Redakcja Fotoblogia.pl

09.10.2017 08:58, aktual.: 26.07.2022 18:19

QNAP TS-453BT3 to nowy, 4-zatokowy NAS ze złączem Thunderbolt 3 oraz preinstalowaną kartę QM2 PCIe, która zapewnia użytkownikom możliwość korzystania z dwóch portów M.2 SATA SSD oraz łączność 10GbE.

Sercem modelu QNAP TS-453BT3 jest czterordzeniowy procesor Intel Celeron J3455, taktowany zegarem 1.5 GHz (w trybie burst do 2.3 GHz), któremu towarzyszy 8 GB dwukanałowej pamięci 8GB DDR3L RAM. Preinstalowana karta QM2 umożliwia korzystanie z funkcji SSD caching oraz łączności 10GbE (pozwalając tym samym na uzyskanie szybkości odczytu danych na poziomie do 695 MB/s ). QNAP TS-453BT3 oferowany jest w zestawie z pilotem RM-IR004, który dzięki obsłudze aplikacji QButton pozwala na uruchamianie codziennych zadań jednym przyciskiem.

Obraz

Bardzo ważnym elementem urządzenia są dwa porty Thunderbolt 3, oferujące szybkość odczytu danych sięgającą 603 MB/s. Dzięki temu model TS-453BT3 sprawdzi się jako platforma do pracy grupowej z multimediami w rozdzielczości do 4K – zarówno dla użytkowników komputerów Mac, jak i Windows - umożliwiająca sprawną pracę z plikami o dużej objętości.

Oprócz tego nowe urządzenie QNAP wyposażone jest również w konwerter Thunderbolt-to-Ethernet (T2E), za pośrednictwem którego komputery niewyposażone w port Ethernet (np. MacBook Pro) mogą korzystać z zasobów sieci 10GbE (za pośrednictwem połączenia Thunderbolt).

Obraz

Nowy NAS wyposażony jest w najnowszy system operacyjny QTS 4.3 oraz bogaty zestaw aplikacji (dostępnych z poziomu wbudowanego Centrum Aplikacji): Qsirch jest pełnotekstową wyszukiwarką pozwalającą na błyskawiczne znajdowanie plików przechowywanych na NAS-ie, IFTTT Agent oraz Qfiling umożliwiają automatyzowanie zadań i operacji, Qsync oraz Hybrid Backup Sync upraszczają proces udostępniania i synchronizowania danych, zaś QmailAgent i Qcontactz są narzędziami wspierającymi użytkownika przy zarządzaniu wieloma kontami e-mail i informacjami kontaktowymi.

Qnap TS-453BT3 jest już dostępny. Więcej informacji o urządzeniu oraz innych produktach QNAP znaleźć można na stronie www.qnap.com.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)