Quadralite Pulse Pro X - nowe profesjonalne lampy studyjne

Quadralite Pulse Pro X
Quadralite Pulse Pro X
Marcin Falana

07.03.2017 08:14, aktual.: 26.07.2022 18:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Quadralite Pulse Pro X oferują szybkie ładowanie, krótkie czasy błysku i synchronizację z krótkimi czasami migawki nawet 1/8000 s.

Quadralite to producent oświetlenia studyjnego, który wyrobił już sobie dobrą markę na naszym rynku. Po bardzo udanych lampach plenerowych Atlas 600 przyszedł czas na profesjonalne lampy studyjne. Quadralite Pulse Pro X charakteryzujące się wysoką wydajnością, szybkością ładowania, ekstremalnie krótkimi czasami błysku oraz możliwością synchronizacji z krótkimi czasami otwarcia migawki (HSS).

Quadralite Pulse Pro X
Quadralite Pulse Pro X

Dzięki obecności zintegrowanego odbiornika bezprzewodowego systemu wyzwalania błysku Navigator X seria Pulse Pro X może być bez przeszkód stosowana jednocześnie z lampami Quadralite Atlas 600, Reporter 360 TTL czy też Stroboss 60. Lampy Quadralite Pulse Pro X będą dostępne w dwóch wersjach, o mocach 400 i 600 Ws.

Quadralite Pulse Pro X
Quadralite Pulse Pro X

Lampy Quadralite Pulse Pro X charakteryzują się szerokim zakresem regulacji energii błysku zawierającym się w przedziale 7 stopni EV, z dokładnością do 0,1 EV. Dzięki nowoczesnej konstrukcji lampa osiąga ekstremalnie krótki czas trwania błysku wynoszący nawet 1/35086s (t0.1 przy minimalnej mocy – Pulse Pro X 400) w trybie High-Speed Flash. Po wyzwoleniu błysku z pełną mocą czas ładowania wynosi jedynie 0,7 s (Pulse Pro X 400), co powoduje, że jest to jedna z najwydajniejszych lamp w swojej klasie dostępnych na rynku. Pulse Pro X oferuje także tryb stroboskopowy (Multi), w którym możliwe jest wyzwolenie nawet do 30 błysków na sekundę.

Quadralite Pulse Pro X
Quadralite Pulse Pro X

Lampa standardowo pracuje w trybie Stable Color, który zapewnia dużą powtarzalność i stabilność błysku, co docenią osoby zajmujące się fotografią reklamową i szeroko rozumianą fotografią portretową. Lampa świetnie sprawdzi się także poza studiem fotograficznym i pozwoli swobodnie fotografować nawet w mocno oświetlonych światłem zastanym miejscach. Jest to możliwe ponieważ Pulse Pro X ma tryb synchronizacji z krótkimi czasami otwarcia migawki (HSS) i pozwala na synchronizację błysku nawet do 1/8000 s (funkcja dostępna z wyzwalaczem Navigator X C, N, S).

Quadralite Pulse Pro X
Quadralite Pulse Pro X

Dostępny oddzielnie sterownik radiowy Navigator X umożliwia wykorzystanie wszystkich najważniejszych funkcji lamp, takich jak: tryb HSS, zdalne sterowanie energią błysku oraz zmiana trybu pracy. Pulse Pro X jest wyposażony w złącze USB, które pozwala na podłączenie odbiorników systemu Navigator, a co za tym idzie zdalne wyzwalanie błysku (do czasu X-Sync) oraz regulację jego mocy. Osoby posiadające już zestaw lamp Quadralite/Quantuum z serii Up!, Move, Pulse lub Pulse Pro mogą bez obaw dodać Pulse Pro X do swojego zestawu i używać tych samych wyzwalaczy co do tej pory. Możliwe jest również wykorzystanie gniazda Jack 6,35 mm i połączenie Pulse Pro X z wyzwalaczami innych marek.

W lampie Pulse Pro X źródłem światła modelującego jest żarówka halogenowa o mocy 150W (E27). Natężenie światła pilota można płynnie regulować za pomocą potencjometru niezależnie od nastawionej mocy błysku. Quadralite Pulse Pro X wyróżnia się solidną obudową wykonaną z aluminium. Z lampami można wykorzystywać szeroką gamę modyfikatorów światła, takich jak: garnki, softboxy, parasole itd. wyposażonych w mocowanie typu Bowens. Sugerowane ceny wynoszą 1645 zł za 400 Ws i 2145 zł za 600 Ws. Więcej informacji znajdziecie na quadralite.pl

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)