Quadralite VideoLED 1000 oraz LEDTuber - światło LED dla fotografów i filmowców

Quadralite VideoLED 1000
Quadralite VideoLED 1000
Marcin Falana

19.12.2017 15:57, aktual.: 20.12.2017 12:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do tej pory polska firma Quadralite sprzedawała głównie lampy błyskowe, ale ich oferta została właśnie rozszerzona. Zarówno studyjna lampa Quadralite VideoLED 1000 oraz zestaw lamp idealny dla vlogerów Quadralite LEDTuber to propozycje o rozsądnej cenie. Oba nowe produkty powstały w oparciu o technologię diod LED, które coraz powszechniej są używane w fotografii i filmie.

Quadralite VideoLED 1000 - lampa studyjna oparta na LED-ach

Lampa VideoLED 1000 to rozwinięcie lampy VideoLED 600. Jej najnowsza odsłona zachowuje wszystkie cechy poprzedniczki, jednocześnie dodając lepsze parametry pod względem jakości światła (Ra>95), a także większą moc (100 W).

Obraz
© © Quadralite VideoLED

Quadralite VideoLED 1000 to lampa, która łączy w sobie zalety oświetlenia bazującego na diodach LED oraz cechy błyskowych lamp studyjnych, które pozwalają wykorzystywać szeroki wachlarz modyfikatorów światła (mocowanie Bowens). Cechą wyróżniającą VideoLED 1000 jest duża moc światła ciągłego, dzięki czemu może być stosowana nie tylko w fotografii, ale także do oświetlania niewielkich planów filmowych.

Quadralite VideoLED
Quadralite VideoLED

Zastosowanie technologii LED powoduje, że lampa gwarantuje stabilny strumień światła o dużym natężeniu (11200 lx) charakteryzujący się wysokim współczynnikiem odwzorowania barw Ra≥95 oraz temperaturą barwową dostosowaną do światła słonecznego (ok. 5400K). VideoLED 1000, z racji niskiej temperatury pracy, może być bez żadnych ograniczeń wykorzystywana ze wszystkimi rodzajami akcesoriów powszechnie stosowanych w studiach fotografcznych, takich jak strumienice, wrota, czasze, sofboxy i parasole. Ponadto lampa jest bardzo wydajna i potrzebuje jedynie ułamka energii, którą pochłania równorzędny halogen o tej samej jasności.

Quadralite VideoLED
Quadralite VideoLED

Chłodzenie podzespołów lampy zapewnia pokaźny radiator oraz wolnoobrotowy wentylator, którego cicha praca nie zakłóci procesu nagrywania dźwięku podczas filmowania. Kolejna ważna cecha to żywotność zastosowanej w lampie diody LED, która sięga 50 000 godzin, co jest równowartością ponad 5,5 roku nieprzerwanej pracy.

Quadralite LEDTuber - podstawowy zestaw dla youtuberów

LEDTuber to prosty w montażu zestaw oświetleniowy, który można zastosować zarówno do fotografowania jak i filmowania. To kompleksowe rozwiązanie dla osób, które poszukują przystępnego cenowo i łatwego w obsłudze oświetlenia ciągłego.

Quadralite LEDTuber
Quadralite LEDTuber

Zestaw składa się z dwóch źródeł światła ciągłego opartych o oszczędne i wydajne żarówki LED. Każda z nich ma moc 45 W i łącznie zapewniają tyle światła, co halogen o mocy 750 W. Żarówki te gwarantują szeroki i równomierny strumień światła i mogą być z powodzeniem używane zarówno podczas filmowania jak i fotografowania. Oprawki są wyposażone w uchwyty parasolek i mogą być montowane nie tylko na dostarczonych w zestawie statywach. Torba transportowa, w której dostarczany jest komplet LEDTuber mieści wszystkie jego elementy i ułatwia transport oraz przechowywanie.

Quadralite LEDTuber
Quadralite LEDTuber

Lampa VideoLED 1000 oraz zestaw LEDTuber są już dostępne w sklepach. Sugerowane przez producenta ceny detaliczne to 975 zł za VideoLED 1000 oraz 545 zł za zestaw Quadralite LEDTuber. Więcej szczegółów znajdziecie na quadralite.pl

Quadralite LEDTuber
Quadralite LEDTuber
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)