Raj dla fotografów krajobrazowych w obiektywie podróżnika. Poznajcie Sokotrę

Piękny krajobraz Sokotry.
Piękny krajobraz Sokotry.
Źródło zdjęć: © Facebook | Benjamin Barakat
Marcin Watemborski

10.05.2023 13:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sokotra jest największą wyspą archipelagu Sokotra na Oceanie Indyjskim. Sam teren jest sporem między Somalią a Jemenem, lecz nie zmienia to faktu, że tamtejszy krajobraz jest przecudowny. Wygląda jak rodem wyjęty z bajek Disneya i zapewne większość fotografów chciałoby się tam udać, by wzbogacić portfolio.

Archipelag Sokotry od 2008 r. jest wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Największa wyspa o tej samej nazwie jest przepiękna. Przez to, że jest ona wyizolowana, występuje tam wiele gatunków endemicznych roślin i zwierząt. To sprawia, że wyspa jest prawdziwym rajem dla fotografów przyrodniczych i krajobrazowych.

Fotograf Benjamin Barakat odwiedził niedawno wyspę i pokazał, co można tam zobaczyć. Jego nocne kadry drzew z gwieździstym niebem to prawdziwe arcydzieła. Sokotra znana jest z tego, że leży w paśmie ciemnego nieba i nocą można bez problemu liczyć tam gwiazdy. Zanieczyszczenie światłem jest tak znikome, że gołym okiem dostrzeżemy piękno kosmosu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wspomniane wcześniej gatunki endemiczne, czyli występujące tylko w konkretnym miejscu, dopełniają piękna Sokotry. Nie tylko więc astrofotgorafowie znajdą coś dla siebie, ale także miłośnicy przyrody. Grube, powyginane drzewa wyglądają pięknie i trudno oderwać od nich wzrok za dnia. Nocą mogą stanowić interesujące ramy gwieździstych kadrów.

Zdecydowanym plusem Sokotry jest czystość wyspy. Wody są niesamowicie przejrzyste, a na dnie widać liczne stworzenia. Dodajmy do tego biały piasek i delfiny, które pływają blisko brzegu, czasem podpływając do turystów. Sokotra to istny raj na Ziemi.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)