Zdjęcia w formacie RAW niebawem na iOS?

Zdjęcia w formacie RAW niebawem na iOS?

Zdjęcia w formacie RAW niebawem na iOS?
Marcin Falana
15.06.2016 14:38, aktualizacja: 15.06.2016 16:40

Już niedługo użytkownicy smartfonów i tabletów Apple będą mogli cieszyć się plikami RAW. iOS 10 będzie wspierał surowe pliki RAW, które przez wielu są postrzegane jako cyfrowy negatyw.

Sokole oko użytkownika Reddit.com dostrzegło znaczącą, nową funkcję w iOS 10, którą Apple przemyciło podczas konferencji WWDC. Chodzi o obsługę surowych plików RAW. Nowa funkcja nie przykuła uwagi obserwatorów, ponieważ nie była bezpośrednio wspomniana.

Można ją było dostrzec na prezentacji wśród wielu innych funkcji jakie oferuje nowy system. Z wiadomości Apple dla deweloperów można wnioskować, że obsługa plików RAW będzie częścią kolejnego uaktualnienia, które powinno pojawić się dla użytkowników na jesieni.

Obraz

Z tabeli jaką Apple wysłało do deweloperów jasno wynika, że iPhone 6s, 6s Plus, SE, i iPad Pro 9-7 cala będą pierwszymi urządzeniami, które będą rejestrować zdjęcia w formacie RAW. Funkcjonalnośc dotyczy tylko tylnego aparatu, więc autoportrety w RAW-ach jeszcze odpadają.

Wielu użytkowników Androida cieszy się taką funkcjonalnością od jakiegoś czasu, więc Apple powinno przyspieszyć swoje starania, jeżeli chce dogonić konkurencję. To w końcu Apple oferuje iPad'a Pro, który wydaje się idealnym rozwiązaniem do edycji plików RAW.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)