Retusz po królewsku – warsztaty postprodukcji zdjęć z House of Retouching i Epson

Retusz po królewsku – warsztaty postprodukcji zdjęć z House of Retouching i Epson

Retusz po królewsku – warsztaty postprodukcji zdjęć z House of Retouching i Epson
Źródło zdjęć: © Photo © Jason Bell / House of Retouching portfolio
Redakcja Fotoblogia.pl
08.06.2015 12:25, aktualizacja: 26.07.2022 19:35

Autorska metoda profesjonalnej postprodukcji zdjęć opracowana przez House of Retouching będzie tematem warsztatów dla fotografów.

O mistrzowskiej klasie postprodukcji fotograficznej nie stanowi ilość wykorzystanych filtrów i efektów, lecz takie wykorzystanie oprogramowania, by finalny obraz był jak najbardziej naturalny. Wie o tym zarówno zespół pracowni fotograficznej House of Retouching, jak i członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, która od lat stale korzysta z jego usług.

Obraz

Podczas trzydniowych (17-19.06) warsztatów, które odbędą się w warszawskim Studio Cukry będzie można zapoznać się z etapami postprodukcji fotograficznej zgodnie ze ścieżką opracowaną przez założycieli House of Retouching - Krzysztofa Gadomskiego i Tomasza Kozakiewicza. Metoda ta opracowana w 2006 r. jest wciąż udoskonalana podczas lat współpracy z najbardziej renomowanymi markami i tytułami prasowymi (Vanity Fair, Vogue, American Express, TK Maxx).

Istotą warsztatów będzie praktyczne przejście pełnego procesu postprodukcji fotograficznej w oparciu o wypracowany przez prowadzących workflow od stworzenia pliku RAW, po wypuszczenie końcowego pliku TIFF. Każdy z uczestników opracowywał będzie wykonane przez siebie (z użyciem przystawki Phase One IQ280) zdjęcie, samodzielnie wybierając preferowany styl kolorystyczny.

Obraz

Efektem pracy będzie to samo zdjęcie ujęte z różnych punktów widzenia, poddane „naturalnej” i subtelnej postprodukcji zgodnej z metodologią i know-how House of Retouching w tym retuszem metodami niedestrukcyjnymi oraz zespołową metodą pracy nad tym samym obrazem.

Do wydruków rezultatów prac uczestników zajęć, w tym olbrzymich zdjęć wykonywanych na PhaseOne z matrycą 80 Mpix, wykorzystana będzie wielkoformatowa drukarka Epson Stylus Pro 7900. Innym sprzętem wykorzystywanym podczas spotkania będzie nowa drukarka SureColor P800, stanowiąca przystępną alternatywę dla fotografów, pracujących na co dzień z mniejszym formatem rozwiązania.

Obraz

Trzydniowe zajęcia rozpoczynają się w środę 17 czerwca i będą odbywać się codziennie w godzinach od 9.00 do 18.00 w siedzibie fotograficznego Studia Cukry przy ul. Ogrodowej 31 w Warszawie.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie: http://pokochajfotografie.pl/sztuka-postprodukcji/.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)