Ricoh GR IIIx Urban – uznany kompakt w nowym kolorze i z nowymi funkcjami

Ricoh GR IIIx Urban – uznany kompakt w nowym kolorze i z nowymi funkcjami

Ricoh GR IIIx Urban – uznany kompakt w nowym kolorze i z nowymi funkcjami
Marcin Watemborski
11.03.2022 11:11, aktualizacja: 26.07.2022 13:40

Ricoh GR IIIx zdobył uznanie wśród miłośników fotografii, którzy chcą mieć w kieszeni lepszy aparat niż smartfon. Podobnie jak poprzednie edycje serii GR, tak ten model doczekał się wersji miejskiej. Wyróżnia ją nie tylko kolor, ale i funkcje.

Ricoh GR IIIx różni się od poprzedników. W porównaniu do zwykłego Ricoha GR III, ten został wyposażony w obiektyw o ekwiwalencie ogniskowej dla pełnej klatki równym 40 mm, przez co sprawdzi się lepiej nie tylko w fotografii ulicznej, ale dzięki możliwości przycięcia obrazu do ekwiwalentu 71 mm, także w portrecie.

Wersja Urban, jak sama nazwa wskazuje, została opracowana z myślą o fotografii ulicznej i krajobrazie miejskim. Korpus zyskał metaliczny szary kolor, a pierścień dookoła obiektywu oraz emblemat na pasku mają głęboki kobaltowy kolor. Według producenta, dzięki temu zabiegowi niewielki aparat jeszcze lepiej wpasuje się w miejski sznyt.

Obraz

Na wyglądzie się nie kończy. Ricoh GR IIIx Urban zyskał dodatkowe funkcje ekspozycji oraz autofokusa. Można w nim ustawić nową odległość trybu Snap Shot, który uaktywnia się po mocnym dociśnięciu spustu migawki – od teraz jest to 3,5 metra. Inna nowość to możliwość blokowania ostrości (AF) po wciśnięciu do połowy spustu migawki – ta opcja pozostawia włączoną automatykę ekspozycji. Auto Area AF (Center) to tryb autofokusa, którego zadaniem jest koncentrowanie się na jednej z 9 stref AF, zamiast na całym kadrze. Ostatnią nowością jest opcja Snap Distance Priority – ma ona pozwolić zapamiętać ustawienia przysłony dla określonej odległości fotografowania.

Wspomniane dodatkowe opcje mają pojawić się w aktualizacji oprogramowania standardowego Ricoha GR IIIx w kwietniu 2022. Limitowana wersja kolorystyczna Urban będzie dostępna również w przyszłym miesiącu w cenie 1099 dolarów, czyli 100 dolarów drożej niż zwykła.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)