"Rosja bez kontekstu", czyli absurdalne zdjęcia ze wschodu

"Rosja bez kontekstu", czyli absurdalne zdjęcia ze wschodu

"Rosja bez kontekstu", czyli absurdalne zdjęcia ze wschodu
Marcin Watemborski
10.11.2021 10:33, aktualizacja: 26.07.2022 14:19

Rosja jest ogromnym krajem, więc nie dziwi to, że społeczność jest znacznie zróżnicowana. W zależności od tego, gdzie się znajdziemy, możemy się natknąć na obrazy miejscowego folkloru. Niektóre z nich potrafią nieźle zaskoczyć.

Na Twitterze istnieje konto, które nazywa się w tłumaczeniu Rosja bez kontekstu. Prowadzący wrzuca tam zdjęcia zrealizowane na ulicach tego kraju, które często mieszkańcom państw Zachodu malują się jako absurdalne.

Wiele kadrów ukazanych na tej stronie nawiązuje do panujących na świecie stereotypów na temat Rosji oraz memów. Nie zabrakło poruszania tematów militarnych, bijatyk, alkoholu, mrozu czy po prostu zdjęć o bardzo dziwnej estetyce, które trudno jakkolwiek wyjaśnić. Często pojawiają się obrazki opatrzone podpisem cyrylicą wraz z tłumaczeniem, dzięki czemu jest jeszcze zabawniej.

Strona ma charakter satyryczny i nie ma na celu obrażania nikogo. Po prostu ma poprawiać humor, dzięki naprawdę dziwnej i absurdalnej treści. Jeśli jesteście zainteresowani prawdziwym obrazem Rosji, koniecznie obejrzyjcie zdjęcia autorstwa Aleksandra Petrosjana, o którym pisaliśmy niedawno.

Więcej zdjęć znajdziecie na Twitterze.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)