Różne typy ludzi podczas izolacji na zdjęciach. Którym z nich jesteś?

Różne typy ludzi podczas izolacji na zdjęciach. Którym z nich jesteś?

Różne typy ludzi podczas izolacji na zdjęciach. Którym z nich jesteś?
Źródło zdjęć: © © Danilo D'Auria / [Instagram](https://www.instagram.com/danilodauriafoto/)
Marcin Watemborski
23.04.2020 09:55, aktualizacja: 28.04.2020 11:51

Włoski fotograf Danilo D’Auria podszedł do tematu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, izolacji i kwarantanny w dość humorystyczny sposób. Pokazał on różne typy ludzi podczas okresu zamknięcia. Zdjęcia przygotował na podstawie tego, co sami pokazujemy w mediach społecznościowych.

Projek t"Io Resto a Casa" (włos. "Zostaję w domu") włoskiego fotografa Danilo D’Auria to bardzo wesołe podejście do pandemii. W związku z tym, że w wielu państwach zarządzono izolację i kwarantannę obywateli, trzeba się czymś zająć. Artysta postanowił wykorzystać ten czas i skomentować to, co widzi w social mediach.

Na Instagramie i Facebooku wielu użytkowników chwali się tym, co robią, by się nie nudzić. Wielu z nich zaczęło gotować i piec (ja także), inni oglądają seriale, grają na konsolach, uczą się w trybie e-learningowym, robią kolosalne zapasy papieru toaletowego czy poświęcają się zgłębianiu i wymyślaniu nowych teorii spiskowych – zwłaszcza o NWO, 5G, satelitach Starlink i ludziach-jaszczurach. Przyznaję, że obserwacje Danilo są bardzo trafne!

Projekt "Io Resto a Casa" to w rzeczywistości cykl kreatywnych i zabawnych autoportretów artysty – cóż, przynajmniej nie będzie narzekał na brak swoich zdjęć, bo wiecie jak to jest… szewc bez butów chodzi. Do realizacji projektu artysta wykorzystał lustrzankę cyfrową Canon EOS 5D Mark IV z obiektywami 16-35 mm f/2.8 oraz 50 mm f/1.8. Oprócz tego sięgnął po 3 lampy błyskowe, softbox i parasolki odbijające. Na dodatek nie miał żadnego pomocnika – każde zdjęcie zrobił sam od początku do końca!

Do których typów "kwarantannowiczów" się przypisujecie? Ja zdecydowanie do gracza i kucharza. W związku jednak z zezwoleniem przez rząd Polski na rekreacyjne uprawianie sportów (z zasłoniętymi ustami i nosem) czuję, że niedługo przypiszę się do "fit-świra".

Więcej zdjęć Danilo znajdziecie na jego Instagramie.

IO RESTO A CASA - LA SERIE (BACKSTAGE DI UNO SCATTO)

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)