Satelity Elona Muska nad Polską. Czytelnicy pokazali swoje zdjęcia Starlink

Satelity Elona Muska nad Polską. Czytelnicy pokazali swoje zdjęcia Starlink

Satelity Elona Muska nad Polską. Czytelnicy pokazali swoje zdjęcia Starlink
Źródło zdjęć: © © Adrian Dub
Marcin Watemborski
22.04.2020 11:41, aktualizacja: 26.07.2022 14:55

Nie zawiedliście nas po raz kolejny! Ponownie dostaliśmy od was mnóstwo pięknych zdjęć i filmów nocnego nieba. Tym razem spokój zaburzył pociąg satelitów Elona Muska o nazwie Starlink. Dzięki niemal bezchmurnemu niebu był on świetnie widoczny.

Starlink to zespół satelitów firmy SpaceX, należącej do Elona Muska, który wysłał w kosmos samochód Tesla Roadster. Składa się ona z wielu małych satelitów, które krążą wokół niskiej orbity Ziemi i współpracują z przekaźnikami naziemnymi. W przyszłości te satelity mogą być sprzedawane do celów wojskowych, naukowych lub rozpoznawczych.

Z wtorku, 21 kwietnia, na środę, 22 kwietnia gromadka satelitów leciała od zachodu i była widoczna na południowym i centralnym horyzoncie. Niektórzy z naszych czytelników mieli okazji dobrze przyjrzeć się śmigającym obiektom i ująć je na zdjęciach lub filmikach, za co serdecznie dziękujemy. Jednak to nie ostatnia szansa. Będą one widoczne jeszcze w środę w nocy, czwartek, piątek, sobotę, a nawet niedzielę nad ranem.

W tym roku mają odbyć się pierwsze testy szerokopasmowego internetu w Ameryce Północnej (USA i Kanada), w którym mają wziąć udział satelity Starlink. W przyszłości będą one miały zapewnić szybki internet niemalże na całym świecie i jeśli testy wyjdą pomyślnie, w przeciągu około roku na orbitę mają zostać wystrzelone wszystkie satelity.

Łącznie satelitów Starlink ma być w kosmosie aż 42 000, co przełoży się na znaczny zasięg połączenia internetowego. To bardzo ambitny i piękny plan, patrząc na szybki rozwój współczesnych technologii. Dla porównania – na początku projektu satelitów miało być zaledwie 12 000.

Obraz
© © Przemysław Mielczarek
Zielona Góra
Zielona Góra© © Adam Centka
Obraz
© © Marcin Oleksicki
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)