Satelity Elona Muska nad Polską. Czytelnicy pokazali swoje zdjęcia Starlink

Satelity Elona Muska nad Polską. Czytelnicy pokazali swoje zdjęcia Starlink22.04.2020 11:41
Satelity Elona Muska nad Polską. Czytelnicy pokazali swoje zdjęcia Starlink
Źródło zdjęć: © © Adrian Dub

Nie zawiedliście nas po raz kolejny! Ponownie dostaliśmy od was mnóstwo pięknych zdjęć i filmów nocnego nieba. Tym razem spokój zaburzył pociąg satelitów Elona Muska o nazwie Starlink. Dzięki niemal bezchmurnemu niebu był on świetnie widoczny.

Starlink to zespół satelitów firmy SpaceX, należącej do Elona Muska, który wysłał w kosmos samochód Tesla Roadster. Składa się ona z wielu małych satelitów, które krążą wokół niskiej orbity Ziemi i współpracują z przekaźnikami naziemnymi. W przyszłości te satelity mogą być sprzedawane do celów wojskowych, naukowych lub rozpoznawczych.

Z wtorku, 21 kwietnia, na środę, 22 kwietnia gromadka satelitów leciała od zachodu i była widoczna na południowym i centralnym horyzoncie. Niektórzy z naszych czytelników mieli okazji dobrze przyjrzeć się śmigającym obiektom i ująć je na zdjęciach lub filmikach, za co serdecznie dziękujemy. Jednak to nie ostatnia szansa. Będą one widoczne jeszcze w środę w nocy, czwartek, piątek, sobotę, a nawet niedzielę nad ranem.

W tym roku mają odbyć się pierwsze testy szerokopasmowego internetu w Ameryce Północnej (USA i Kanada), w którym mają wziąć udział satelity Starlink. W przyszłości będą one miały zapewnić szybki internet niemalże na całym świecie i jeśli testy wyjdą pomyślnie, w przeciągu około roku na orbitę mają zostać wystrzelone wszystkie satelity.

Łącznie satelitów Starlink ma być w kosmosie aż 42 000, co przełoży się na znaczny zasięg połączenia internetowego. To bardzo ambitny i piękny plan, patrząc na szybki rozwój współczesnych technologii. Dla porównania – na początku projektu satelitów miało być zaledwie 12 000.

420703125025392699
Źródło zdjęć: © © Przemysław Mielczarek
Zielona Góra
Źródło zdjęć: © © Adam Centka
Zielona Góra
420703125025523771
Źródło zdjęć: © © Marcin Oleksicki
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)