Inspirujące ruchome stopklatki. Oto kinografiki połączone w krótki film

Inspirujące ruchome stopklatki. Oto kinografiki połączone w krótki film
Marcin Watemborski

30.11.2017 12:52, aktual.: 30.11.2017 13:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kinografiki, czy też cinemagraphy są według mnie naturalną ewolucją fotografii i przez to są wykorzystywane w internecie coraz częściej. Eric Flores Garmelo wyniósł je na nowy poziom, montując poszczególne ujęcia w spójną całość. To interesujące i nowatorskie podejście do pomysłu – niby jest to film, ale nie do końca.

Eric Flores Garmelo zmontował krótki film, w którym każde z ujęć jest kinografiką. Podłożył pod wszystko odpowiednio skonstruowaną ścieżkę dźwiękową i ułożył cinemagraphy w interesującej kolejności. Widać, że przyłożył się do swojej pracy naprawdę dobrze.

Osobiście bardzo lubię ideę kinografik – te ruchome zdjęcia przemawiają do mnie swoim wyrazem. Jeden ruchomy element potrafi skupić na sobie uwagę widza i podkreślić najistotniejszą rzecz w zdjęciu. Jednocześnie odbiorca może podziwiać cały obraz.

Do realizacji projektu został wykorzystany aparat Canon EOS 5D Mark III z oprogramowaniem Magic Lantern. Do korpusu został przyczepiony obiektyw Helios 44m-4 58 mm f/2, znany chyba nam wszystkim.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)