Rusza czwarta edycja projektu "Odkrytki. Kochanym ciotkom"

Rusza czwarta edycja projektu "Odkrytki. Kochanym ciotkom"

Rusza czwarta edycja projektu "Odkrytki. Kochanym ciotkom"
Źródło zdjęć: © © Odkrytki. Kochanym ciotkom
Mikołaj Rożek
04.11.2016 07:33, aktualizacja: 26.07.2022 18:47

Kolektyw "Odkrytki" zaprasza na kolejną edycję projektu kultywującego ideę tradycyjnych pocztówek. Tegoroczna część skupia się na dzielnicy Fabryczna miasta Wrocław.

Grupa "Odkrytki. Kochanym ciotkom" za swój cel przyjęła walkę ze stereotypowym postrzeganiem i prezentowaniem tradycyjnych widokówek. Poprzez zabawę formą pocztówki, kolektyw pragnie wylansować nieznane i ukryte miejsca Wrocławia, które nie otrzymały dotąd szansy zaistnienia. W składzie kolektywu znaleźli się związani z Wrocławiem artyści: Paulina Galanciak, Katarzyna Ramocka oraz Michał Woroniak.

Obraz
© © Odkrytki. Kochanym Ciotkom

Czwarta edycja pod nazwą "Fabryczna śle" zakłada, podobnie, jak w poprzednich edycjach, stworzenie zestawu unikalnych pocztówek obrazujących spojrzenie mieszkańców na tę dzielnicę. Przy okazji poprzednich edycji projektu udało się stworzyć wyjątkowe pocztówki przedstawiające rejony Krzyków i Psiego Pola. W tym roku do udziału kolektyw zaprosił wrocławskich artystów: Waldemara Zielińskiego i Łukasza Wierzbowskiego.

ul. Zegadłowicza
ul. Zegadłowicza© © Filip Zawada
Ślęza
Ślęza© © Michał Woroniak

Ponieważ idea projektu zakłada zaangażowanie mieszkańców, "Odkrytki" zapraszają wszystkich na konkurs fotograficzny. Każdy może wziąć udział i nadesłać fotografie ukazujące najciekawsze miejsca pośród terenów dzielnicy Fabrycznej. W konkursie wyłonionych zostanie 10 fotografii, które następnie zgrupowane zostaną w zestaw 20 unikalnych pocztówek, by na koniec znaleźć się w kolekcji 100 widokówek wieńczących projekt. Udział w konkursie, wraz ze zdjęciami, możecie zgłaszać poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.odkrytki.pl/fabryczna. Po więcej informacji zapraszamy na stronę kolektywu oraz ich fanpage na Facebooku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)