Rusza konkurs Sony World Photography Awards 2011

Rusza konkurs Sony World Photography Awards 2011
Krzysztof Basel

31.05.2010 12:51, aktual.: 01.08.2022 15:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Możemy już zgłaszać swoje prace fotograficzne do Sony World Photography Awards 2011. W tym roku konkurs nieco się zmienił i będzie się odbywać w czterech miastach - Meksyku, San Francisco, Szanghaju oraz Londynie. Jak jeszcze nowości czekają na uczestników?

World Photography Festival w Cannes dalej się rozwija, a jego organizatorzy postanowili, że festiwal zawita do czterech nowych miast - Meksyku, San Francisco, Szanghaju oraz Londynu. Na koniec, w stolicy Anglii 27 kwietnia odbędzie się uroczystość rozdania nagród. Do tej pory festiwal gościło miasto Cannes. To nie koniec zmian.

Fot. Paolo Pellegrin - courtest of Sony World Photography Awards 2010
Fot. Paolo Pellegrin - courtest of Sony World Photography Awards 2010

Dotychczasową kategorię dla "amatorów" zastąpiła kategoria "otwarta", do udziału w której organizatorzy zapraszają wszystkich entuzjastów fotografii. Kategoria "otwarta" mieści 11 kategorii tematycznych, w tym "Natura i dzika przyroda" czy "Po zmroku".  W każdej z nich jury wybierz po jednym najlepszym zdjęciu.

Profesjonalni fotografowie oraz bardziej zaawansowani amatorzy są zapraszani do zgłaszania swoich zdjęć do kategorii "profesjonalnej", która została podzielona na 14 kategorii tematycznych mieszcząc w sobie  3 podstawowe gatunki - "Fotografia reklamowa", "Sztuki piękne" oraz "Fotografia dziennikarska i dokumentalna". Wśród tych kategorii znalazły się też nowe działy - "Styl życia", "Martwa natura" i "Ludzie".

Alex Chebotar - courtest of Sony World Photography Awards 2010
Alex Chebotar - courtest of Sony World Photography Awards 2010

Zwycięzcy odbiorą swoje nagrody na uroczystej ceremonii Sony World Photography Awards, która po raz pierwszy w historii odbędzie się w Londynie.

Fotograf Roku, czyli  L?Iris d?Or / Sony World Photographer of the Year  oprócz swojego prestiżowego tytułu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 25 000 dolarów oraz masę sprzętu Sony Alpha. Zwycięzca kategorii "otwartej" dostanie 5000 dolarów i również sprzęt fotograficznych marki Sony.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.worldphoto.org.

Źródło: SWPA

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)