Ruszyła II edycja Warsaw Photo Days

Ruszyła II edycja Warsaw Photo Days
Źródło zdjęć: © © Bartek Wieczorek
Piotr Kała

28.10.2014 09:49, aktual.: 26.07.2022 19:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od piątku 24 października trwa II edycja festiwalu fotografii Warsaw Photo Days, którego tematem przewodnim jest IDENTYFIKACJA.

Warsaw Photo Days powstał z inicjatywy Okręgu Warszawskiego ZPAF. Do 23 listopada będzie okazja do licznych spotkań, prezentacji różnych form fotografii historycznej, jak i współczesnej.

Obraz
© © Marcin Kaliński

W programie głównym przewidziane są 3 wystawy, z czego 2 już można oglądać. Pierwszą z nich jest "Rozpoznanie", czyli różne spojrzenia na portret w fotografii. Wśród autorów portretów na tej wystawie są: Tomasz Albin, Rafał Milach, Maciej Nabrdalik, Bartosz Nowicki, Karol Radziszewski, Ilona Szwarc, Marcin Kaliński, Georgia Krawiec oraz Michał Korta, który opowiadał Fotoblogii kilka miesięcy temu o swoich zdjęciach izraelskich żołnierek. Natomiast Tomasz Albin pokazuje na wystawie serię portretów współczesnych mieszkańców Warszawy, a Marcin Kaliński w ciekawy sposób sfotografował głównych polityków polskiej sceny politycznej. Wystawa do obejrzenia w "Nowym miejscu" w Alejach Jerozolimskich 51/2. Spotkanie z autorami wystawy 30 października o 18:00 w "Nowym miejscu".

Zdjęcie z wernisażu wystawy w Starej Galerii ZPAF
Zdjęcie z wernisażu wystawy w Starej Galerii ZPAF

Druga z wystaw, którą już można zobaczyć, to "Miejsca naznaczone". Jest to fotograficzna opowieść o znakach obecności, śladach wydarzeń, piętnie odciśniętym na różnych fragmentach przestrzeni. Autorami zdjęć na tej wystawie w Starej Galerii ZPAF na placu Zamkowym są: Anita Andrzejewska, Wojciech Beszterda, Joanna Chudy, Michał Dąbrowski, Andrzej Dobosz, Andrzej Górski, Prot Jarnuszkiewicz, Marcin Jastrzębski, Maciej Jeziorek, Karolina Jonderko, Maciej Nabrdalik, Paweł Żak. Zdjęcia można oglądać do 23 listopada.

Obraz
© © Marek Janiak, Adam Rzepecki, Andrzej Świetlik, Andrzej Wielogórski, Andrzej Kwietniewski/Łódź Kaliska

Trzecią główną wystawą warszawskiego festiwalu fotografii jest "Sygnatura", która będzie przeglądem autorskich działań fotograficznych stanowiących swoisty podpis, sygnaturę autorów wystawy. Wernisaż wystawy odbędzie się 13 listopada w Galerii Kordegarda na Krakowskim Przedmieściu. Do wystawienia zdjęć poproszeni zostali: Dorota Buczkowska, Zbigniew Dłubak, Łódź Kaliska, Natalia LL, Andrzej Partum, Andrzej Pawłowski, Józef Robakowski, Andrzej Różycki, Zygmunt Rytka, Piotr Szpilski, Leszek Wesołowski, Bartek Wieczorek.

Obraz
© © Michał Adamski

W programie OPEN w niedzielę 26 października odbyła się pierwsza polska edycja Slideluck Warsaw, czyli pokaz zdjęć połączonych z muzyką 20 fotografów wybranych w formie konkursowej zestawów multimedialnych. Wydarzenie miało charakter towarzyski i było połączone ze składkowym poczęstunkiem przynoszonym przez każdego uczestnika. Natomiast zwycięzca Slideluck Warsaw, czyli Michał Adamski od 25 października ma swoją indywidualną wystawę w Galerii Obok ZPAF na placu Zamkowym, gdzie prezentuje swoje zdjęcia pod hasłem "Skrywana rzeczywistość".

Wśród wydarzeń towarzyszących odbędą się spotkania z cyklu "Wszyscy jesteśmy fotografami vol. 2", gdzie będą otczyły się rozmowy o "Albumie rodzinnym XX wieku" (4.11.), o projekcie "Wielkopolska/Teraz", o którym pisaliśmy niedawno (16.11.), o twórczości Wojciecha Zamecznika (18.11.) oraz o Kolekcji Wrzesińskiej (21.11.). Wszystkie spotkania w Starej Galerii ZPAF.

Obraz
© © Rafał Milach

Natomiast w Kino.Labie w Zamku Ujazdowski wyświetlane będą filmy "Książe" Karola Radziszewskiego (10.11.) o kontrowersyjnym sposobie pracy reżysera Jerzego Grotowskiego w Teatrze Laboratorium oraz filmy m.in. Józefa Robakowskiego, Pawła Kwieka i Joanny Zastróżnej na zakończenie festiwalu 23 listopada o 18:00.

Szczegółowy program Warsaw Photo Days na stronie festiwalu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)