Samyang AF 50 mm f/1.4 FE – wiemy kiedy i w jakiej cenie będzie dostępny w Polsce

Samyang AF 50 mm f/1.4 FE – wiemy kiedy i w jakiej cenie będzie dostępny w Polsce

Samyang AF 50 mm f/1.4 FE – wiemy kiedy i w jakiej cenie będzie dostępny w Polsce
Źródło zdjęć: © © JK
Marcin Watemborski
25.07.2016 09:02, aktualizacja: 08.08.2016 12:49

W ofercie koreańskiego producenta, firmy Samyang, pojawiło się standardowe szkło o ogniskowej 50 mm i przysłonie f/1.4. Jest ono przeznaczone do systemu Sony E oraz, co nietypowe dla tego producenta, zostało wyposażone w silnik AF.

Zaledwie tydzień temu, Samyang pokazał nowy obiektyw filmowej linii XEEN o długości 135 mm i T/2.2, tym razem zobaczymy nowy standard ze szklarni koreańskiego producenta. Samyang AF 50 mm f/1.4 FE został zaprojektowany do pracy z pełnoklatkowymi aparatami Sony, wyposażonymi w mocowanie typu E. Według producenta, zapewnia on najwyższą jakość obrazu w trudnych warunkach oświetleniowych oraz piękny bokeh. Czy tak rzeczywiście jest – już niedługo sprawdzi dla was Kuba Kaźmierczyk.

Obraz

W nowym standardzie Samyanga wykorzystane zostały soczewki asferyczne, które minimalizują aberrację oraz redukują refleksy. Ma to gwarantować ostry obraz w całym zakresie kadru – w centrum oraz rogach.

Obraz

Obiektyw Samyang AF 50 mm f/1.4 FE jest pierwszym szkłem w 40-letniej historii tego producenta, które zostało wyposażone w silnik autofokusa. Jest to złamanie pewnego rodzaju tradycji firmy, która znana była z doskonałych obiektywów manualnych, lecz z drugiej strony – jest to spełnienie oczekiwań współczesnego rynku.

Obraz

Obiektywu możemy spodziewać się na sklepowych półkach już w sierpniu, a jego cena wyniesie 2599 złotych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)