Samyang zapowiada dwa nowe szkła z autofokusem – 50 mm f/1.4 oraz 14 mm f/2.8

Samyang zapowiada dwa nowe szkła z autofokusem – 50 mm f/1.4 oraz 14 mm f/2.8

Samyang zapowiada dwa nowe szkła z autofokusem – 50 mm f/1.4 oraz 14 mm f/2.8
Marcin Watemborski
04.05.2016 07:21, aktualizacja: 26.07.2022 19:05

Koreański producent optyki, firma Samyang, znana jest na rynku z produkowania obiektywów o stosunkowo wysokich parametrach optycznych i niskich cenach. Dotychczas w ofercie miała tylko szkła manualne. Niebawem to się zmieni.

To dość zaskakujący ruch w przypadku Samyanga. Firma znana jest z produkowania niedrogich i dobrych optycznie obiektywów manualnych. Pierwsze szkła z autofokusem powstaną z mocowaniem Sony E – będą to 50 mm f/1.4 oraz 14 mm f/2.8.

Oba obiektywy będą przystosowane do pracy z pełnoklatkowymi bezlusterkowcami. Według informacji producenta przystosowanie ich do takich aparatów pozwoli na stworzenie konstrukcji zapewniającej dobry przepływ światła, odpowiedni kąt widzenia dla danej ogniskowej oraz optymalną ostrość. Średnica filtra ma wynosić 67 mm.

Nowa 50-tka i 14-tka będą pierwszymi obiektywami z autofokusem w ponad 40-letniej historii firmy Samyang. Szkła mają być kompatybilne z ustawianiem ostrości na bazie detekcji fazy oraz kontrastu, by zmaksymalizować ich szybkość i celność. Działanie systemu będzie się odbywało wewnątrz obiektywu.

Wzornictwu obiektywów ma sprzyjać minimalistyczna estetyka. Całość ma zostać zamknięta w nowoczesnym metalowym korpusie.

Dwa nowe obiektywy zostaną zaprezentowane na targach Photo & Imaging 2016 w Seulu oraz pojawią się na rynku z końcem czerwca. Niestety nie znamy jeszcze ceny. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)