Seb Janiak wizualizuje siły natury w swoich nowych projektach - Gravity oraz Magnetic Radiation

Seb Janiak wizualizuje siły natury w swoich nowych projektach - Gravity oraz Magnetic Radiation

Pierwszy z projektów Seba Janiaka, Gravity, ukazuje w cudowny sposób, jak wielką siłą jest grawitacja. Abstrakcyjne obrazy artysty tworzą dynamiczne, niejednoznaczne sceny. Fotograf poddał pod obserwację nie tylko tę jedną siłę przyrody, ale również prowadził rozważania nad dynamiką płynów oraz gazów, wyzwalając przy tym czystą energię.
Pierwszy z projektów Seba Janiaka, Gravity, ukazuje w cudowny sposób, jak wielką siłą jest grawitacja. Abstrakcyjne obrazy artysty tworzą dynamiczne, niejednoznaczne sceny. Fotograf poddał pod obserwację nie tylko tę jedną siłę przyrody, ale również prowadził rozważania nad dynamiką płynów oraz gazów, wyzwalając przy tym czystą energię.
Źródło zdjęć: © © Seb Janiak / [www.sebjaniak.com](http://www.sebjaniak.com/)
Marcin Watemborski
18.12.2016 14:43, aktualizacja: 19.12.2016 16:42

Seb Janiak to fotograf artystyczny, który zasłynął między innymi cudowną serią „Mimesis”, w której przedstawiał skrzydła owadów jako piękne kwiaty. Tym razem jego działaniom uległy ciecze i metale w projektach Gravity oraz Magnetic Radiation.

Celem Seba było pokazanie, jak można w kreatywny sposób przedstawić siły natury. To oczywiste, że doświadczamy ich w codziennym życiu, lecz na pewno nikt z nas nie koncentruje się na tym i nie analizuje ich.
Celem Seba było pokazanie, jak można w kreatywny sposób przedstawić siły natury. To oczywiste, że doświadczamy ich w codziennym życiu, lecz na pewno nikt z nas nie koncentruje się na tym i nie analizuje ich.© © Seb Janiak / [www.sebjaniak.com](http://www.sebjaniak.com/)
Piękne wizualne formy, stworzone przez artystę, są połączeniem natury i kreatywnego umysłu. Patrząc na fenomen grawitacji, uchwycony za pomocą gazów zamkniętych w określonej cieczy, możemy łatwo uzmysłowić sobie, jak  cudowne kwestie rządzą naszym życiem.
Piękne wizualne formy, stworzone przez artystę, są połączeniem natury i kreatywnego umysłu. Patrząc na fenomen grawitacji, uchwycony za pomocą gazów zamkniętych w określonej cieczy, możemy łatwo uzmysłowić sobie, jak cudowne kwestie rządzą naszym życiem.© © Seb Janiak / [www.sebjaniak.com](http://www.sebjaniak.com/)
Drugi projekt, Magnetic Radiation” to seria oparta na cieczach magnetycznych. Za ich pomocą Seb Janiak pragnie zwizualizować kolejną niewidoczną gołym okiem siłę, czyli działanie pola magnetycznego.
Drugi projekt, Magnetic Radiation” to seria oparta na cieczach magnetycznych. Za ich pomocą Seb Janiak pragnie zwizualizować kolejną niewidoczną gołym okiem siłę, czyli działanie pola magnetycznego.© © Seb Janiak / [www.sebjaniak.com](http://www.sebjaniak.com/)
Fotograf umiejscowił ciecze w środku pola magnetycznego i pozwolił prawom fizyki stworzyć z nich niecodzienne kompozycje, które zamknął w magicznych kadrach. Można więc śmiało stwierdzić, że sportretował on naturę w czystej formie. Estetyka, którą osiągnął, jest zachwycająca!
Fotograf umiejscowił ciecze w środku pola magnetycznego i pozwolił prawom fizyki stworzyć z nich niecodzienne kompozycje, które zamknął w magicznych kadrach. Można więc śmiało stwierdzić, że sportretował on naturę w czystej formie. Estetyka, którą osiągnął, jest zachwycająca!© © Seb Janiak / [www.sebjaniak.com](http://www.sebjaniak.com/)
W przypadku obu serii nie została zastosowana żadna postprodukcja, co czyni projekty bardziej wiarygodnymi.
W przypadku obu serii nie została zastosowana żadna postprodukcja, co czyni projekty bardziej wiarygodnymi.© © Seb Janiak / [www.sebjaniak.com](http://www.sebjaniak.com/)
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.© © Seb Janiak / [www.sebjaniak.com](http://www.sebjaniak.com/)
Obraz
© © Seb Janiak / [www.sebjaniak.com](http://www.sebjaniak.com/)
Obraz
© © Seb Janiak / [www.sebjaniak.com](http://www.sebjaniak.com/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)