Selfie tysiąclecia powstało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Selfie tysiąclecia powstało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Selfie tysiąclecia powstało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
Źródło zdjęć: © © Jessica Meir / NASA
Marcin Watemborski
30.01.2020 10:09, aktualizacja: 26.07.2022 15:01

Jessica Meir jest jedną z astronautek stacjonujących obecnie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Podczas niedzielnego spaceru w przestrzeni kosmicznej postanowiła zrobić sobie kilka zdjęć. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak wygląda jej codzienność.

W mediach społecznościowych popularne są różne czynności związane z dniami tygodnia, jak #tbt, czyli Throwback Thursdach, polegający na wrzuceniu zdjęcia z przeszłości w czwartek. Innym jest #SelfieSunday, czyli wrzucenie selfie w niedzielę. Do zabawy przyłączyła się Jessica Meir, przebywająca na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

W listopadzie 2017 roku do NASA dotarły 53 Nikony D5 na użytek dokumentowania misji kosmicznych i życia na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Oczywiście nie zabrakło różnych obiektywów, które chętnie wykorzystują astronauci. Jak widać po fotce Jessiki Meir – nie tylko do pracy, ale zwyczajnie dla zabawy.

Jessica zrobiła selfie, korzystając ze stałoogniskowego obiektywu o ogniskowej 28 mm. Na jej Twitterze możemy zobaczyć 2 zdjęcia – jedno to typowe selfie, wykonane ”z ręki”, drugie to ”zdjęcie w lustrze”, bardzo charakterystyczne dla social mediów. Internauci są zachwyceni i opisują fotki, jako ”selfie roku” lub nawet ”selfie tysiąclecia”.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)