Serwis Nikona w Polsce zamknięty dla ludzi z powodu koronawirusa

Serwis Nikona w Polsce zamknięty dla ludzi z powodu koronawirusa

Serwis Nikona w Polsce zamknięty dla ludzi z powodu koronawirusa
Marcin Watemborski
23.03.2020 11:01, aktualizacja: 26.07.2022 14:57

Na stronie internetowej polskiego serwisu Nikona pojawiła się informacja, zgodnie z którą osobista wizyta w placówce nie będzie możliwa w najbliższym czasie. Na pierwszym miejscu firma stawia zdrowie i bezpieczeństwo zarówno klientów, jak i pracowników.

Ogłoszenie na polskiej stronie internetowej serwisu Nikona brzmi następująco:

W związku z rozszerzającą się epidemią korona wirusa oraz z dbałości o Państwa zdrowie i zdrowie naszych pracowników a także w celu zapewnienia ciągłości pracy serwisu uprzejmie informujemy, że do dania 30 marca lub do odwołania wizyta osobista w siedzibie firmy Nikon w Warszawie nie będzie możliwa.

Jednocześnie firma Nikon zachęca do kontaktu telefonicznego oraz przesyłanie pytań za pośrednictwem formularza kontaktowego. Aktualne informacje będą pojawiały się również na Facebooku firmy. Jeśli chcecie naprawić swoje aparaty, wciąż możecie to zrobić za pośrednictwem wysyłki sprzętu kurierem, co rekomenduje producent.

420703958852851528

Jeszcze dalej poszedł serwis Nikona w USA, który wstrzymuje przyjmowanie kolejnych zgłoszeń naprawczych do swojego serwisu w ogóle. Na stronie internetowej pojawiła się notatka, w której serwis powołując się na sytuację z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz choroby COVID-19, informuje o swoich obecnych priorytetach. Są nimi zdrowie i bezpieczeństwo konsumentów oraz pracowników firmy. Póki co nie pojawiła się data, do której serwis nie będzie przyjmował sprzętu. Jest jedynie prośba o skontaktowanie się z biurem obsługi klienta oraz przeprosiny za niedogodności.

Warto zwrócić uwagę na poważne podejście Nikona do sprawy pandemii koronawirusa. Firma odwołała swój udział na kilku większych imprezach oraz poinformowała o opóźnieniach w dostawie Nikona D6, jak również obiektywu Nikkor AF-S 120-300 mm f/2.8E FL ED SR VR.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)