Nikkor AF‑S 120‑300 mm f/2.8E FL ED SR VR: Dostawy opóźnione przez koronawirusa

Obiektyw Nikkor AF-S 120-300 mm f/2.8E FL ED SR VR to uniwersalna armata, która przypadłaby do gustu niejednemu fotoreporterowi – zwłaszcza miłośnikom fotografii sportu. Niestety będzie trzeba poczekać na dostawy dłużej, niż planował to producent. Powodem jest epidemia koronawirusa COVID-19.

Nikkor AF-S 120-300 mm f/2.8E FL ED SR VR: Dostawy opóźnione przez koronawirusa
Marcin Watemborski

Nie tak dawno, bo wczoraj pisałem tekst o wpływie epidemii koronawirusa COVID-19 na rynek fotograficzny, a już pojawiają się kolejne informacje o opóźnieniach i odwołanych imprezach. Dopiero co Adobe odwołało swoją doroczną konferencję w klasycznej formie. Teraz wyszła nowa informacja dotycząca opóźnień w dostawach obiektywu Nikkor AF-S 120-300 mm f/2.8E FL ED SR VR.

Jakiś czas temu Nikon przepraszał za obsuwy w dostarczeniu obiektywu Nikkor 70-200 mm f/2.8 Z. Przyszedł czas na długo-oczekiwane uniwersalne szkło reporterskie. Producent poczuł wpływ epidemii koronawirusa COVID-19 i poinformował, że na obiektyw Nikkor AF-S 120-300 mm f/2.8E FL ED SR VR będzie jeszcze trochę poczekać. Początkowo dostawy miały się zacząć 29 lutego 2020 roku, lecz już teraz na Amazonie można zobaczyć, że planowana data pojawienia się tego produktu to 31 marca 2020 roku.

Oprócz Nikona, obsuwy zapowiedział Ricoh oraz Sony. Canon zamknął tymczasowo 5 swoich fabryk w Japonii. Odwołane zostały też największe targi fotograficzne na świecie CP+. Z dobrych wiadomości – odbędą się inne znane targi – Photokina 2020 (końcówka maja 2020 roku), natomiast firma Sigma poinformowała, że koronawirus nie będzie miał większego wpływu na funkcjonowanie ich fabryk.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)