Sigma A 24 mm f/1.4 DG HSM – szeroki kąt do pełnej klatki

Sigma A 24 mm f/1.4 DG HSM – szeroki kąt do pełnej klatki
Krzysztof Basel

10.02.2015 11:56, aktual.: 10.02.2015 12:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tuż przed rozpoczęciem targów CP+ w Japonii producenci sprzętu fotograficznego prezentują swoje nowości. Dzisiaj zobaczyliśmy także obiektyw Sigma A 24 mm f/1.4 DG HSM, który jest przeznaczony do lustrzanek pełnoklatkowych z mocowaniami Canon, Nikon i Sigma.

Po sukcesie świetnych obiektywów Sigma 35 mm czy 50 mm, producent zaprezentował dzisiaj kolejny stałoogniskowy obiektyw z serii „Art”. Sigma A 24 mm f/1.4 DG HSM składa się z 15 elementów ułożonych w 11 grupach, w tym soczewek asferycznych oraz zaawansowanych układów ze szkła o niskiej dyspersji (FLD, SLD). Wyposażono go także w silnik ultradźwiękowy HSM.

Obraz

Producent podaje też, że w obiektywie zastosowano autorski system warstw antyrefleksyjnych – Super Multi Layer Conating, który ma umożliwić uzyskiwanie ostrego i kontrastowego obrazu. Wykorzystano tu także nowe rozwiązanie poprawiające kąt padania świtała przez co skutecznie podniesiono możliwość pracy nawet pod słońce. Kołowa przysłona ma 9 listków, co ma zapewnić przyjemne rozmycie nieostrych obszarów zdjęcia czy filmów.

Obraz

Korpus obiektywu został wykonany z metalu oraz materiału TSC. Termicznie Stabilny Kompozyt jest odporny na urazy, niekorzystne temperatury oraz odkształcenia. Na obudowach wygrawerowano 3 cyfry oznaczające rok wprowadzenia modelu na rynek. Warto też wyróżnić mosiężne mocowanie bagnetowe. Obiektyw współpracuje też ze stacją dokującą, umożliwiającą podłączenie obiektywu do komputera i personalizowanie go wg własnych potrzeb. Cała konstrukcja została zaprojektowana oraz wyprodukowana w fabryce firmy Sigma w Aizu w Japonii – podobnie, jak wiele innych obiektywów tej marki z serii „Art”.

Obraz

Termin dostępności obiektywu na rynku oraz jego cenę poznamy dopiero w późniejszym terminie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)